Po sněhové nadílce, která Jihočechy překvapila minulý týden, přinesl tenistům starosti zejména stav venkovních antukových kurtů. První kolo regionálních přeborů družstev se totiž mělo sehrát již o posledním dubnovém víkendu, ale řada utkání byla odložena.

Mladší žactvo nastoupilo v neděli jako jediné na kurtech domovského Tenis-Centra proti hráčům a hráčkám TK Strakonice. Naděje podaly přesvědčivé výkony a utkání skončilo vysokou výhrou 8:1. Pochvalu zaslouží beze zbytku všichni hráči týmu.

Družstvo krumlovského dorostu cestovalo také v neděli na kurty TK Pelhřimov, aby odehrálo svůj první letošní duel proti tamnímu béčku. Výsledek 5:4 pro Krumlovské ukazuje, jak bylo vítězství těsné. Hned tři zápasy singlu se hrály na tři sety. Důležité však byly hlavně poslední dva zápasy chlapecké čtyřhry, ve kterých Pimpara s Minolem a Houška s Veselým získali rozhodující body. Dorostenecké družstvo LTC je letos zároveň zkouškou pro starší žáky a žákyně, kteří sbírají zkušenosti ve vyšší kategorii.

Dospělí měli vstup do nové sezony družstev ztížený zejména povětrnostními podmínkami. Obě sobotní utkání áčka i béčka byla odložena. Áčko však premiérový duel v soutěži KPIII s tenisty Jindřichova Hradce sehrálo venku o dva dny později. Utkání bylo vyrovnané a rozhodla až poslední čtyřhra mužů, ve které nastoupili Petr Zemek a Jan Štaberňák proti hradecké dvojici Hirsh a Veselý. Po vyrovnaném souboji se jazýček vah nakonec překlopil na stranu hostujících hráčů a výsledek 6:4 a 7:6 definitivně znamenal první body pro LTC za vítězství 5:4.

Starší žactvo LTC přivítá v soutěži KPI tuto sobotu 6. května na kurtech Tenis-Centra hráče TK Soběslav. Béčko dospělých sehraje první utkání v pondělí 8. května rovněž na domácí půdě s céčkem Bechyně.

Jan Bohdal