Prvoligové florbalistky FBC United České Budějovice odehrály na lednovém turnaji  vítězné zápasy s Herbadentem Praha B (5:2)  a týmem Florbalová akademie MB OvocnéBáz (3:0).Do tabulky druhé nejvyšší soutěže si Jihočešky připsaly šest bodů a vyhouply se na druhé místo.
Proti Herbadentu, suverénnímu lídru soutěže, potvrdily českobudějovické florbalistky, že se jim na tohoto soupeře mimořádně daří a pokořily ho v této sezoně již podruhé. Právě v posledním utkání se hattrickem blýskla Barbora Skálová. „Proti Herbadentu jsme odehrály určitě nejvydařenější zápasy. Konečně jsme byly v plné síle, takže jsme mohly hrát na tři lajny a bylo to znát," usmívá se  úspěšná střelkyně.
Florbalistky mají na kontě pouze dvě prohry a v tomto směru jsou z ostatních týmů nejúspěšnější.  „Daří se nám, dáváme zase góly a jsme spokojené, protože sbíráme body," tvrdí Skálová, která zároveň zastává post kapitánky.
Florbalistky Českých Budějovic se do druhé nejvyšší soutěže vrátily po roční pauze, během které sbíraly zkušenosti mezi českou elitou v extralize.
V konfrontaci s nejlepšími  týmy však Jihočešky neuspěly a nyní se formují opět v první lize. Tým FBC United prošel řadou změn. Tou nejvýraznější je změna na trenérském postu. Po odstoupivším Ivanu Janouškovi družstvo převzali Libor Lukš s Jiřím Charvátem.
„Samozřejmě bychom se rády do extraligy vrátily, ale nejprve je třeba dokázat, že na to opravdu máme. Potřebujeme se postupně sehrávat, abychom jednou hrály v extralize lépe," říká Barbora Skálová.
Do konce základní části odehrají florbalistky budějovického FBC United ještě šest zápasů a poté je čeká část nadstavbová. Nejbližší zápasy je čekají 15. února. Florbalistky FBC United se chtějí probojovat do baráže. „To je nyní naše hlavní priorita a pak se uvidí, co bude dál," potvrzuje Barbora Skálová.