Václav Bauer je pravý horal. Den co den běhá na šumavskou Kleť, pod níž bydlí. „Nejel jsem na dovolenou, poběžím i po závodě. V jedné šestihodinovce jsem to zvládl čtrnáctkrát,“ vysvětloval. A pak se divte, že se 21 kilometrovou tratí prohnal za hodinu, 35 minut a 2 sekundy.

„Prvních pět kilometrů jsme běželi ve skupině. Pak jsem vyrazil sám,“ prozradil prostou taktiku čtyřicetiletý půlmaratonec. Ostravan Petr Muras za ním zaostal o devět minut. „Vracím se do formy po zranění. A daří se mi sbírat druhá místa. V závodech, v práci i u žen,“ smál se. Třetí skončil Alois Kuna z Kilpi racing teamu.

Mezi ženami se radovala Aysen Solaková. V rovinkách držela svižné tempo, krátké kopce vycházela. „Nádhera,“ vyznala se v cíli rodačka z Istanbulu, která pracuje v Praze v IT společnosti a poctivě trénuje v okolí Hostivařské přehrady. „Hledám si terény, co mě nejvíc baví. Za rok přijedu zase,“ slíbila vítězka, jež se může pochlubit časem 1:57:24.

Druhá skončila Lucie Horelicová z jihočeského běžeckého klubu. „Držela jsem se skupiny s klukama a do kopce jim docela utíkala. Ale seběhy mám horší,“ popisovala. Třetí místo vybojovala Radka Faltusová z Jablonného.

Kilpi Trail Running Cup ale není jen o závodění. Organizátoři přivítali lyžařskou legendu Kateřinu Neumannovou. Olympijská vítězka se nikterak nestranila – startovala, předávala ceny a večer s ostatními absolvovala pohodový výběh s čelovkami.

Seriál si dá nyní přestávku. V neděli 21. října se všichni sejdou při Ještědském horském půlmaratonu.