Výrazným protipólem loňského nepovedeného ročníku Bohemky se stala víkendová 37. Rally Bohemia, pátý podnik letošního Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rallye.

Na start podniku zařazeného tentokrát i do polského mistrovství přijelo 103 aut včetně tří zástupců českokrumlovského regionu.

Stříbro ve třídě

S třicetistupňovým vedrem, nástrahami šestnácti rychlostních zkoušek a 228 měřenými kilometry se z našich okresních želízek dokázali vypořádat pouze Vlastimil Hodaň a František Poláček, jedoucí se Škodou Felicia Kit Car třídy A5.

V konkurenci deseti vozů se od úvodních rychlostních zkoušek usadili na druhé příčce průběžného pořadí, když nestačili jen na domácího Gregu startujícího rovněž s kitovou felicií. Třetím adeptem na pódiové umístění už byl jen Picek na Škodě Fabia, ale toho si Hodaň s Poláčkem s přehledem uhlídali a celý závod udrželi v dostatečném odstupu za sebou.

Bez technických problémů a riskování skončili druzí ve třídě A5 a v hodnocení MMČR obsadili 28. příčku. Ziskem 15 bodů se tak posádka hájící barvy AMK Rallye Český Krumlov dostala do čela průběžného pořadí třídy a před dvěma zbývajícími soutěžemi sezony (Barum rally, Rally Příbram) si vytvořila slibnou pozici pro obhajobu mistrovského titulu.

Dva karamboly

Deset rychlostních zkoušek vydrželi na trati Bohemky Jiří Sojka s Jaroslavou Roučkovou (AMK Rallye Český Krumlov). Sojka vlétl do soutěže tradičně zostra, když hned na druhé vložce jeho Suzuki Ignis Sport třídy N2 dvakrát uklouzlo na prachu a podívalo se mimo trať. Tři závěrečné sobotní erzety odjel „na blinkry“ s utrženým držákem převodovky, na soupeře tak začal postupně ztrácet a po první etapě šel spát jako třetí se ztrátou téměř dvě a půl minuty za Vladykou a Grafkem jedoucími s Hondami Civic VTi.

Jeho stíhací jízda ale skončila v neděli hned na první ranní vložce v „pravé pět“ asi dva kilometry po startu, když přehnal nájezd do zatáčky, auto poslal ven z trati, čelně trefil betonový sloupek a následně dvě vzrostlé třešně. Ty obě přerazil a zůstal s autem viset ve větvích.

Pro Dominique Laurenta a Jiřího Venuše skončila letošní náročná Rally Bohemia už v sobotu na sedmé rychlostní zkoušce. Asi sto metrů před cílem vložky uklouzl jejich Peugeot 206 RC v levé zatáčce na vytahaném prachu a vylétl vpravo mimo trať, kde pravým předním kolem a potom bokem auta trefil pařez.

S vyvráceným kolem a ohnutým ramenem posádka sice projela fotobuňkou, ale za cílem auto odstavila a odstoupila z průběžného třináctého místa ve třídě N3.