Nevídané drama nabídl 51. ročník Rallye Český Krumlov. Jeho vítězem se stal Dominik Stříteský, který o pouhých osm desetin vteřiny porazil druhého Václava Pecha, a připsal si tak své druhé vítězství v soutěži mistrovství republiky. Třetí byl desetinásobný český šampion Jan Kopecký, kterému nevyšel útok na devátý triumf na jihu Čech. Na Stříteského ztratil 3,6 sekundy.
Stříteský, který loni v červenci vybojoval premiérové vítězství na Bohemia rallye, vedl na jihu Čech už po páteční první etapě. Na Kopeckého měl k dobru rovněž 0,8 sekundy. V úvodu druhého dne se mu povedlo s fabií navýšit náskok na 5,8 sekundy, v dalším průběhu soupeři z jeho vedení ukrajovali.

"Mám ohromnou radost z vítězství po souboji s nejlepšími jezdci, kteří v České republice jsou. Závod to byl neuvěřitelný a časové rozdíly minimální. Moc se mi to líbilo a užíval jsem si to," uvedl v cíli šťastný vítěz.


Poslední rychlostní zkoušku vyhrál oblíbený Západočech Pech s focusem o půl sekundy před Stříteským, který první místo těsně uhájil. O celkové vítězství ho připravila penalizace za pozdní příjezd do časové kontroly v první etapě. "Měnili jsme kola na autě a o minutu nestihli limit," vysvětlil. "Byl to hodně ostrý souboj a mladí kluci dost tlačili. Občas jsme šli za hranici rizika, které jsme byli ochotni podstoupit. Věřím ovšem, že si to fanoušci náležitě užili,“ řekl k závodu.


Třetí skončil devítinásobný krumlovský vítěz Jan Kopecký. Na prvního Stříteského ztratil necelé čtyři vteřiny. "Krumlov je nejrychlejší soutěž u nás, ale přitom na úzkých cestách s mnoha horizonty a skoky. Člověk si připadá jak na horské dráze. Při prvním průjezdu erzetami Malonty a Kohout bylo trochu více mokro, než jsme čekali. Pro druhý průjezd jsme nechali obout stejné gumy, byl to hodně tvrdý souboj a užili jsme si ho," uvedl bronzový Kopecký.


Závěrečný měřený úsek absolvovala jen část jezdců. Po havárii bývalého pilota formule 1 Tomáše Engeho a jeho sestry Lucie, kteří se svým vozem skončili v lese, byl zbytek zkoušky zrušen.


Český Krumlov hostil druhý díl mistrovství republiky, body se však udělovaly poprvé poté, co dubnovou Rallye Šumava předčasně ukončila tragická nehoda.

Na stupních vítězů chyběl druhý Václav Pech, jenž do klasifikace domácího šampionátu ani v letošní sezoně neboduje…Stal se tak pouze vítězem Autoklub Rally Challenge.

Výsledky: 1. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia RS Rally2) 1:28:25,3, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -0,8, 3. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia RS Rally2) -3,6, 4. Mareš, Bucha (Toyota GR Yaris Rally2) -40,2, 5. Cais, Těšínský -1:14,3, 6. Březík, Krajča (oba Škoda Fabia RS Rally2) -2:44,9