Po páteční kvalifikaci nastoupilo do hlavního turnaje, který probíhal od soboty do úterý, dvaatřicet z nich. Kromě turnaje ve dvouhře pak hráčky nastoupily také do klání čtyřher.

Vítězkou soutěže jednotlivců se stala Daria Vidmanová z ČLTK Praha. V turnaji ve čtyřhře dosáhla turnajového prvenství dvojice Denisa Huňková (TK Agrofert Prostějov) a Klára Nováková (TK Sparta Praha).

Z českokrumlovských nadějí v kvalifikaci sbírala zkušenosti Barbora Dvořáková.

Posledním turnajem zimní sezony, jehož pořadatelem byl českokrumlovský tenisový klub LTC, byl republikový turnaj kategorie A mladších žákyň. Do turnaje ve čtyřhře nastoupilo patnáct dvojic. V nedělních semifinálových zápasech měřily síly páry Denisa Huňková / Klára Nováková (Prostějov / Sparta Praha) a Liliana Gajdošová / Ludmila Kareisová (LTK Liberec). Z tohoto zápasu postoupila do finále výsledkem 7:6, 6:2 prvně jmenovaná dvojice Huňková a Nováková. Z druhého semifinálového zápasu pak vyšel vítězně tandem Alexandra Silná a Vendula Žižková (Prostějov / Severočeská tenisová), který porazil poměrem 6:3, 6:3 Vendulu Krýslovou s Dariou Vidmanovou (Škoda Plzeň / ČLTK Praha). Turnajové vítězství si z pondělního finálového zápasu odvezla z Českého Krumlova dvojice Huňková a Nováková po výhře ve dvou setech 6:4 a 6:3.

Velmi nabitá byla hlavní soutěž singlu. Hned v prvním kole vypadla nejvýše nasazená Denisa Huňková, která podlehla pozdější finalistce Tereze Vajsejtlové (LTC Mladá Boleslav) poměrem 1:6, 0:6.

Do semifinále pak turnajovým pavoukem dále prošly Liliana Gajdošová, Daria Vidmanová a Klára Nováková. Kromě Vajsejtlové, která do finále poskočila výhrou dvakrát 6:3 nad Gajdošovou, se těsně pod vrchol turnajového pavouka dostala Daria Vidmanová. Ta vyřadila Novákovou poměrem 6:3 a 6:1.

Po pětidenním tenisovém maratonu byla nakonec nejúspěšnější Vidmanová, která v poměrně krátkém hodinovém úterním finále zvítězila hladce 6:1 a 6:3.

Další akce

Největší českokrumlovský tenisový klub LTC nebude s přípravami dalších sportovních akcí zahálet ani na jaře a v létě. Kromě zahraničního klubového soustředění naplánovaného na konec dubna a pravidelných letních tenisových kempů se hráči LTC zapojí do turnajů družstev v kategoriích dospělých, dorostu i žáků, které částečně proběhnou také na půdě domovského Tenis Centra.

Třešničkou na dortu pak bude spolupořadatelství ženského turnaje Mezinárodní tenisové federace (ITF) s názvem Tennis Arena Cup s dotací pětadvaceti tisíc dolarů, který na českokrumlovských kurtech proběhne o prázdninách od 4. do 10. srpna.

Jan Bohdal