Na táborských i vodňanských kurtech se utkalo vždy pět týmů o body do průběžné tabulky této oblastní soutěže. Náš region zastupovali hráči obou rezervních družstev Sokola Křemže.

Křemežské béčko obhajovalo vítězství z prvního turnaje v nezměněné a tedy zkušené sestavě, céčko posílené o Marii Motejlovou pak bojovalo o uhájení třetího místa po prvním turnaji.

Uhájili stříbro

V Táboře hned v prvním utkání vyzkoušelo ambice křemežských hráčů záložní družstvo pořádajícího a domácího Sezimova Ústí. Domácí prostředí bylo velkou výhodou a při ústeckých hráčích stálo i štěstí. Vítězství Kukače ve dvouhře a Dominové s Mejzlíkovou ve čtyřhře stačilo jen zmírnit porážku Křemže na výsledných 2:5.

V dalších zápasech se už ale hráči z Podkletí rozehráli a nedali svým dalším soupeřům šanci. Nad céčkem českobudějovického Sokola zvítězili Křemežští 7:0, se Štěpánovicemi vyhráli 5:2 a nad béčkem Vodňan dominovali v poměru 6:1. Při těchto výhrách převážně bodovali ve dvouhrách Schrenk, Kukač a Kovář, téměř bezchybné pak byly i křemežské debly, ať už Martin Koudelka a Kovář, či Koudelka a Kukač. V ženských dvouhrách se dařilo Dominové, úspěšný byl i debl Dominová a Mejzlíková a důležité body přidávaly i mixy, ať už Koudelka s Dominovou nebo Schrenk s Dominovou.

Celkově tedy béčko Sokola Křemže získalo na táborském klání stejně jako v prvním turnaji deset bodů a v průběžné tabulce si udrželo druhé místo a naději na konečném vítězství v soutěži po třetím závěrečném turnaji.

Postup neuhráli

Obtížnější situaci mělo křemežské céčko na vodňanských kurtech. Tento turnaj měl totiž trochu silnější obsazení a udržet pro hráče Křemže průběžné páté místo, které zajišťovalo postup do závěrečné elitní pětice, byl úkol velmi náročný.

Hned v prvním utkání čekal na Křemežské velký favorit soutěže – první tým Sezimova Ústí, který po úvodním turnaji okupoval bez ztráty bodu první místo průběžné tabulky. Vstup do turnaje se ovšem hráčům Křemže vydařil a po dobrém výkonu celého týmu nad favoritem zvítězili v poměru 4:3.

V dalších duelech to však s výsledky céčka Křemže bylo jako na houpačce. V zápase s domácím áčkem Vodňan podlehli smolně 3:4. Následně porazili Jindřichův Hradec 5:2, ale pak v rozhodujícím zápase o postup do finálové skupiny podlehli 1:6, když se k nim ve čtyřech zápasech naprosto obrátilo štěstí zády. Hodně úsilí, slušná hra, ale nakonec vysoká prohra.

Přesto v celém turnaji podávali Křemežští slušné výkony. Ve dvouhrách bodovali matadoři V. Koudelka, Holeček i Bednář a zejména se dařilo mladičkému Beranovi a Motejlové. Dobré výkony předvedli hráči céčka i v párových disciplínách. V ženské čtyřhře stabilně zahrály Weberová s Bínovou, v mužských párech a v mixu pak se střídavými úspěchy hráli všichni členové družstva.

Céčko Sokola Křemže však bude v závěrečném turnaji bojovat až ve skupině hrající o konečné šesté až desáté místo.

Václav Koudelka