Vystoupení krumlovských badmintonistů na posledních odehraných turnajích. V rakouské metropoli se konala další badmintonová akce ze série evropských turnajů International Challenge. Do severomoravské Orlové mířila česká žákovská elita.

Mezinárodní turnaj dospělých

Ve Vídni se v silné konkurenci hráčů z celé Evropy a také z Asie prezentovalo trio SKB ČK ve složení Lucie Černá, Zuzana Pavelková a Jaromír Janáček.

První starty absolvovali Krumlovští již v kvalifikaci do hlavní soutěže dvouher. Nejprve si Janáček ve velmi dobrém zápase poradil ve dvou setech s Rusinem z Ruska (21:15, 21:9), což byl super začátek. Pak však měl proti sobě zkušeného Dána Ulldahla, se kterým držel krok jen v začátcích setů a po rychlých výměnách hladce podlehl dvakrát 10:21.

V kvalifikaci ještě startovala Černá, která stále hledá formu po operaci. Měla za soupeřku Španělku Fernandezovou, bojovala velmi statečně, po vyhraném prvním setu (21:19) ale ve druhé sadě neproměnila mečbol za stavu 20:18 a nakonec zápas ztratila (20:22, 19:21) za 42 minut.

Oba hráči SKB se ještě spolu představili ve společné smíšené čtyřhře, kde jim los přisoudil ruský pár Parochodin a Červjaková. Černá s Janáčkem se nenechali zaskočit favorizovanější dvojicí, od začátku až do koncovky soupeřům stačili, ale sadu nakonec prohráli 19:21. Druhý set už byl jednoznačnější a Krumlovští ho ztratili poměrem 17:21.

V hlavní soutěži startovala Zuzana Pavelková a také ve třech vyrovnaných setech ztratila zápas s Dánkou Jensenovou (21:17, 15:21, 12:21). Zejména první set byl pro Pavelkovou určitou nadějí na vítězný výsledek, ale Dánka nakonec zrychlila výměny a zbývající dva sety vyzněly přesvědčivě v její prospěch.

Umístění našich hráčů – dvouhra: Jaromír Janáček kvalifikace: 17. Zuzana Pavelková, Lucie Černá kvalifikace, smíšená čtyřhra: 17. Lucie Černá / Jaromír Janáček.

Celostátní turnaj žáků

Ve sportovní hale v Orlové se uskutečnil 3. celostátní turnaj Grand Prix A kategorie staršího žactva do 15 let. Z Krumlova se turnaje zúčastnil jen Tomáš Švejda.

Soutěž začal smíšenou čtyřhrou, kde startoval s pardubickou Krpatovou. Zápas prvního kola se jim vydařil, když ve dvou setech (21:7, 21:9) porazili dvojici Kostrhun a Srbová. Těžkou zkouškou bylo druhé kolo proti nasazené dvojce, páru Waller a Járová z pražské Astry. V prvním setu svedli boj na hranici svých možností a prohráli těsně 19:21. Ve druhém se již nedařilo a favoritům podlehli 10:21.

Pak Švejda nastoupil ve dvouhře proti těšínskému Vitošovi a po necelých 25 minutách a dvou setech (21:12, 21:15) hladce postoupil do druhého kola. Tam opět narazil na soupeře ze smíšené čtyřhry Kostrhuna z Podivína a znovu vcelku jasně zvítězil (21:12, 21:12). Postup mezi osmičku byl již nyní pro třináctiletého Švejdu úspěchem. Dále na něj čekal Viktora z Dobrušky. Švejda se snažil o vyrovnanou hru, ale zkušenější soupeř ho již dál nepustil (15:21, 12:21).

Českokrumlovský hráč ještě startoval ve čtyřhře se svým tradičním partnerem Janem Janoštíkem z budějovického Sokola. Los Jihočechům přisoudil Aubuse a Blaníka (Hr. Králové / Orlová). Favorizovanému páru, jenž měl výhodu věku i hmotnosti, byli více než důstojným soupeřem. Snažili se hrát útočný agresivní badminton, ale zmíněná převaha protihráčů rozhodla o prohře v prvním setu těsně 19:21 a ve druhém 13:21.

Konečné umístění – dvouhra: 5. Tomáš Švejda, čtyřhra: 9. Janoštík / Švejda (Sokol ČB / SKB ČK), smíšená čtyřhra: 9. Švejda / Krpatová (SKB ČK / Pardubice).

Jiří Frendl