Mezi poslední akce každé badmintonové sezony patří finálový turnaj Seriálu přípravek, ve kterém startují mladí adepti badmintonu v kategoriích od devíti do jedenácti let.

Na krumlovských kurtech se odehrálo třetí a poslední kolo již 15. ročníku tohoto republikového měření sil nejmladších badmintonistů. Tato akce je velmi populární mezi mladými adepty, a tak do Krumlova přijíždějí hráči i z jiných krajů a zvyšují tak konkurenci Jihočechům.

Na startu pochopitelně byli také mladí závodníci z domácího SKB i Sokola Křemže – a nevedli si vůbec špatně.

V nejmladší kategorii se prosadili hned tři hráči SKB ČK. V chlapcích to byl Patrik Fuciman, který ve všech kolech zvítězil a zcela oprávněně se stal nejúspěšnějším hráčem. Velmi dobře mu sekundoval stále se lepšící Jiří Šmikmátor a druhým místem v kole překvapil. Úspěch této kategorie ještě doplnila Kateřina Berková, také na druhém místě. Už teď je jisté, že ročníky 2006 a mladší budou v našem klubu dost silné. Namátkou lze zmínit ještě Elišku Mikešovou, Denisu Půlpánovou, Sabinu Sedláčkovou, Jolanu Hulcovou, Denise Pražáka, Petr Jurného a další!

Z pohledu hráčů našeho okresu patří kategorie 2005 tj. U10 mezi nejslabší hlavně účastí dívek, kde v podstatě reprezentovaly region jen desátá Ema Kalošová (SKB ČK) a Alice Hálová (Křemže), která je na 13. místě v celkovém hodnocení. U chlapců je přece jen situace o něco lepší. Jakub Šober, Kristián Kuzdas (oba SKB CK) a Jakub Španinger (Křemže) se jeví jako nadějní hráči, i když ještě nedosahují na přední příčky.

Nejsledovanější a jistě také badmintonově nejzajímavější je nejstarší kategorie přípravek U11 tj. ročník 2004, kde můžeme směle konkurovat soupeřům. Dokazuje to Robin Tancer (SKB ČK), který dvě kola vyhrál, ve třetím skončil druhý, a tak mu můžeme blahopřát k celkovému vítězství! Úspěšnost tohoto ročníku ještě zvýraznili další dva hráči. Jaroslav Jelínek (SKB ČK) ve třetím kole vybojoval bronz a celkově bral stříbro hned za Tancerem. Křemežský Václav Jirovec se prosadil na celkové šesté místo.

I nejstarší děvčata promluvila do celkového pořadí. Viktorie Hulcová (SKB ČK) se lepšila každým zápasem, a když z pátého místa v prvním kole poskočila až na první v kole posledním, obsadila v konečném pořadí pěkné 3. místo. Ještě páté pořadí brala další domácí hráčka Natálie Petroušková, osmým místem se může pochlubit Eva Jirovcová z Křemže.

Seriál opět ukázal, že se českokrumlovský badminton nemusí bát budoucnosti. Všichni hráči počínaje začátečníky až po již zkušené závodníky se postupně každým kolem hodně zlepšovali. Ukazuje to na správnou cestu v přípravě.

Neméně důležití byli také pořadatelé a hlavně rozhodčí z řad starších kolegů z klubu, kteří s přípravkou absolvovali celý 15. ročník. Velké poděkování tedy patří hráčům a hráčkám z SKB ČK, kteří se na organizaci všech tří turnajů výrazným způsobem podíleli, a také všem partnerům, díky kterým si každý účastník mohl odnést z turnaje cenu.

Seriál pod lupou

Výsledky 3. kola Seriálu přípravek 2015:

Kategorie do 11 let – dívky: 1. Hulcová (ČK), 2. Muchová (Rychnov n. K.), 3. Babková (Štěpánovice), 5. Jirovcová (Křemže), 6. Petroušková (ČK), chlapci: 1. Hrubec (Kladno), 2. Tancer, 3. Jelínek (oba ČK), 4. Jirovec (Křemže), 9. Mojcher (ČK), 10. Čížek (Křemže).

Kategorie do 10 let – dívky: 1. Soukupová (Dobruška), 2. Benediktová (Plzeň), 3. Kortusová (ČB), 9. Hálová (Křemže), chlapci: 1. Daniel Dvořák (ČB), 2. David Dvořák (Vodňany), 3. Kryeziu (ČB), 6. Španinger (Křemže), 8. Šober, 9. Kuzdas (oba ČK), 13. Sládek (Křemže).

Kategorie 9 let a mladší – dívky: 1. Vondrová (ČB), 2. Berková (ČK), 3. Zavadilová (ČB), 6. Půlpánová, 7. Sedláčková, 8. J. Hulcová, 9. Mikešová, 10. Hadravová, 11. Kozáková (všechny ČK), chlapci: 1. Fuciman, 2. Šmikmátor (oba ČK), 3. Podolka (ČB), 6. Pražák, 8. Jurný, 10. M. Marťán (všichni ČK).

Celkové pořadí 15. ročníku Seriálu přípravek 2015:

Kategorie do 11 let – dívky: 1. Babková (Štěpánovice), 2. Muchová (Rychnov), 3. Hulcová, 5. Petroušková, (obě ČK), 8. Jirovcová (Křemže), chlapci: 1. Tancer , 2. Jelínek (oba ČK), 3. Maňásek (Rychnov), 6. Jirovec (Křemže), 8. Mojcher (ČK), 9. Čížek (Křemže).

Kategorie do 10 let – dívky: 1. Soukupová (Dobruška), 2. Kortusová (ČB), 3. Benediktová (Plzeň), 10. Kalošová (ČK), 13. Hálová (Křemže), chlapci: 1. Daniel Dvořák (ČB), 2. Kryeziu (ČB), 3. David Dvořák (Vodňany), 8. Šober (ČK), 9. Španinger (Křemže), 13. Kuzdas, 15. Nutil, 16. Ševčík (všichni ČK), Sládek (Křemže).

Kategorie 9 let a mladší – dívky: 1. Vondrová (ČB), 2. Zavadilová (ČB), 3. Bouberlová (Vodňany), 6. Berková, 7. Mikešová, 8. J. Hulcová, 10. Půlpánová, 11. Sedláčková, 13. Hadravová, 15. Kozáková (všechny ČK), chlapci: 1. Fuciman (ČK), 2. Podolka (ČB), 3. Bouberle (Vodňany), 4. Šmikmátor, 5. Pražák, 11. Marťán, 12. Jurný, 16. Dolanský (všichni ČK).

Jiří Frendl