Tenisté a příznivci místního tenisu se sešli k oslavě 45 let fungování tenisového oddílu v Kaplici. Mezi účastníky se objevily i tváře let minulých, například pan Tomeček, který je od pradávna spojen s kaplickým tenisem. Přítomní zavzpomínali také na pana Theiera, který bohužel letos odešel do tenisového nebe a rozhodně za sebou zanechal nesmazatelnou sportovní stopu.

Do Kaplice dorazili také pozvaní zástupci dalších okresních tenisových klubů – LTC Český Krumlov, LTC Velešín i hráči TK Český Krumlov. Oslava 45 let kaplického tenisu se tak stala vlastně zároveň oslavou současné dobré úrovně celého okresního tenisu.

Sokol TK Kaplice se po několika letech opět dostává do dobré sportovní kondice. Družstvo dospělých zůstává k druhé krajské soutěži KPII a děti se postupně rozehrávají a získávají body v krajských soutěží družstev i jednotlivců.

Mladší kaplický žák Jonáš Rychnavský byl v sezóně 2017/18 výraznou posilou staršího žactva a českokrumlovskému LTC pomohl ve stejné sezoně vybojovat postup do Jihočeské ligy, nejvyšší regionální soutěže.

Kristýna Bohatová sbírala první velké zkušenosti v soutěžích mladších a starších žákyň. Letos dokonce dosáhla na krajský bronz v deblu s krumlovskou Karolínou Bohdalovou.

Bohatová i Rychnavský si pro příští rok zajistili v soutěžích mladšího žactva bodového hodnocení 12, což první jmenované přineslo 11. místo v kraji a jejímu mladšímu kolegovi 23. příčku mezi všemi jihočeskými hráči.

Potěšitelný je zájem o kaplický tenis. Po náboru do tréninku se počet tenistů pro novou sezonu ustálil na 35 mladých hráčích, což je slušný základ pro další rozvoj. Vedení klubu se proto rozhodlo najmout do pozice hlavního trenéra Josefa Mikeše, který má zkušenosti z práce hned v několika jihočeských klubech a je také aktivním hráčem LTC Velešín. Věřme, že se kaplickému závodnímu tenisu blýská opět na lepší časy.

Jan Bohdal