V nadcházejícím mistrovském ročníku 2014/2015 bude mít českokrumlovský okres v soutěžích čtyři zástupce. Ve známé jihočeské baště této hry pod vysokými koši, Kaplici, se na práh nové sezony postaví znovu tři celky Spartaku a o vavříny se rovněž bude prát tým z Větřní.

Již tradičně bude největší pozornost vázána na mužský A tým kaplického Spartaku pod vedením trenérského matadora Václava Blažka, který vstoupí do nového ročníku oblastního přeboru již 27. září na palubovce Strakonic.

Rezerva spartakovců a tradičně i celek z Větřní budou bojovat ve Sdruženém okresním přeboru. V kategorii starších žáků U13 budou kaplické naděje druhým rokem získávat zkušenosti.

Oblastní přebor – Spartak Kaplice: Každý rok má nejvyšší krajská soutěž basketbalistů jinou podobu – a nejinak tomu bude i letos. Do kolotoče zápasů se tentokrát přihlásilo sedm týmů (oproti loňsku chybí Humpolec a Viktoria Tábor), které se utkají systémem každý s každým, a to čtyřkolově!

Spartakovce z Kaplice tak čeká porce čtyřiadvaceti zápasů (12 domácích). Startuje se, jak již bylo řečeno, už tuto sobotu 27. září a poslední kolo je na programu 18. dubna na palubovce BK Tábor.

Cíle kaplických basketbalistů jsou opět vysoké, a to hrát takzvaně na bednu. Kádr Spartaku doznal jen kosmetických změn, a tak uvidíme, jak si budou Blažkovi svěřenci vést v novém ročníku krajské soutěže.
Favority na prvenství jsou týmy BK Tábor (sestup ze II. ligy) a BK Lions J. Hradec B (ambice na postup do II. ligy). První domácí duel sehrají spartakovci až v sobotu 25. října.

Sdružený okresní přebor – Spartak Kaplice B a BC Schwarzbach Větřní: V novém ročníku SOP se představí devítka týmů. Nechybějí loňští nováčci ze Strakonic, naopak aktivitu ukončil celek Legends Č. Budějovice.

Cílem Kaplických i Větřínských je hrát v klidném středu tabulky. Uvidíme, jak se jim bude dařit a zda vylepší loňskou nelichotivou bilanci, kdy oba okresní zástupci skončili až ve druhé polovině konečné tabulky.

Starší žáci U13 – Spartak Kaplice: Kapličtí benjamínci budou startovat v krajské soutěži, která je rozdělena na tři skupiny po třech týmech. Systém hry bude v miniturnajích tří celků, kdy vždy jeden bude pořadatelem. Následovat bude nadstavba.

Závěrem je třeba zmínit, že prvním rokem se v Kaplici dal dohromady i celek nejmenších hráčů – basketbalová přípravka. Věřme, že mladí adepti budou zapáleni pro hru s oranžovým míčem a vyroste z nich další generace dobrých basketbalistů.

Jan Beň