Třetí březnový víkend se otevřela prvním kolem Národní liga dorostu, kde si poprvé zazávodil i smíšený jihočeský tým pod hlavičkou SKK Bechyně. Karatisté z Bechyně, Tábora a také krumlovská Natálie Hůrková vybojovali v lize cenná vítězství a odvezli si z Prahy prozatímní 6. místo v průběžném pořadí.

Druhou akcí byl pro krumlovské karatisty Turnaj mládeže Jihočeského svazu japonského karate, který se konal první dubnovou sobotu v hale českobudějovického Meteoru. Početná výprava sedmnácti závodníků a osmi členů trenérského a rozhodcovského doprovodu získala na první letošní soutěži řadu velice pěkných umístění v soutěžích kata a kata týmů.

Výsledky závodníků Shotokan ČK na Turnaji mládeže JčSJK:

Minižákyně – kata: 2. místo Anežka Kneiflová, 3. místo Zuzana Lustová (první závody v životě!).

Mladší žákyně – kata: 1. místo Barbora Kneiflová, 3. místo Klára Wilson.

Starší žactvo – kata: 1. místo Johana Plachtová, 2. místo Jan Palouček, 3. místo Walter Klosse.

Dorostenky – kata: 2. místo Bernadetta Maříková.

Dorostenky mladší: 2. místo Natálie Hůrková.

Kata týmy: 3. místo Hůrková, Maříková, Kubalová (dorostenky), 3. místo Kneiflová, Jandová, Wilson (mladší žákyně).

„Všem závodníkům děkuji za předvedené výkony. Je vidět, že u mnoha došlo k výraznému pokroku! Taktéž děkuji početnému doprovodu za fandění, rozhodování, hlídání a fotografování," předeslal trenér Shotokan karate klubu Český Krumlov Roman Kneifl a doplnil: „Na konci dubna nás čeká výjezd na Velkou cenu Kadaně, kde se pokusíme v republikové konkurenci na krajské úspěchy navázat a obohatit sbírku cenných kovů i ještě cennějších závodnických zkušeností. Začátkem května strávíme jeden víkend při tradičním semináři JKA karate v Táboře a v červnu si opět zazávodíme na druhém kole Turnaje mládeže JčSJK. Do prázdnin pak ještě stihneme přátelské trojutkání v rámci Setkání regionů. Turnaj dorosteneckých týmů z jižního Německa, Jihočeského a Středočeského kraje proběhne v hale krumlovského Gymnázia v termínu desátého až dvanáctého června. Ani zde nebudou chybět zástupci našeho karatistického mládí."

Roman Kneifl, Karel Vosika