Na trati pod Lipnem se vedle slalomového šampionátu ve stejném termínu konalo i mistrovství ČR v klasickém (dlouhém) sjezdu i sprintu – a krumlovští sjezdaři měli hned několik želízek v ohni.

Zásluhou matadora Lukáše Novosada a nadějného Antonína Haleše pak opět rozšířili letošní bohatou klubovou medailovou sbírku. „Start na Lipně, to je pro každého, kdo v republice drží pádlo, vodáckým svátkem. Bohužel se tady jezdí jen jednou v roce,“ předesílá Antonín Haleš, jenž si v mistrovském závodě v klasickém sjezdu dojel pro bronz za svým trenérem Lukášem Novosadem.

„Krumlovský dvojblok na stupních je paráda. Vybojovat medaili na vrcholu domácí sezony byl náš cíl, který jsme v maximální konkurenci splnili. Já jsem si to v klasice před cílem zkomplikoval, poslední metry jsem po vracáku odcouval, takže Lukáš byl lepší o devět vteřin. On sám říká, že když se nedostanu před něj, tak je to pořád špatné, ale já jsem s bronzem spokojený. I tak by mě porazil,“ sportovně přiznává Antonín Haleš při vzpomínce na výsledky závodu, v němž se do desítky z Českokrumlovských ještě dostal Martin Novák (9. místo) a výraznou stopu zde zanechaly i krumlovské dívky. „Jediná kanoistka v závodním poli, Hana Peterková, se s hodně těžkou tratí poprala statečně a mezi muži byla patnáctá. Bývalá reprezentantka, kajakářka Lenka Lagnerová, byla v K1 žen pátá, i když tuto sezonu bere vyloženě jako odpočinkovou. A super výsledek zajela i Andrea Pártlová, která se dříve věnovala výhradně slalomu a sjezdy jezdí prvním rokem,“ vyjmenoval Haleš.

V mistrovském sprintu přidal Novosad další stříbro a Haleš dojel osmý (dále 15. Švadlena, 17. Peterková, 20. Novák).

„Po první jízdě jsem byl třetí, ale ve druhé jsem to na jednom těžkém místě otočil a hodně ztratil. Nejvíc mě mrzí, že jsem se tímto osmým místem připravil o medaili v celkovém hodnocení Českého poháru, kde jsem skončil čtvrtý za Lukášem. S konečnými výsledky poháru totiž také souvisí udělování výkonnostních tříd pro příští sezonu. První tři v pořadí dostanou mistrovskou, od čtvrtého místa se pak uděluje první třída. Je to důležité pro nasazování do závodů,“ jen trochu smutní Antonín Haleš, jenž si „jedničku“ vyjel i s klubovým kolegou Martinem Novákem v deblkanoi (C2). „Letos jsme toho v přípravě moc nenatrénovali. Teď ale budeme oba na škole v Praze a spolu toho odjezdíme na deblu daleko víc.“

O tom, že závodní chlebíček českokrumlovských vyznavačů divoké vody není lehký, svědčí i pohled do kalendáře dalších akcí. Antonín Haleš tuto neděli zamířil na týdenní přípravu do Francie, kde se v příštím roce pojede mistrovství světa ve sjezdu, kam by se chtěl nominovat.

Za sebou už Vltaváci mají raftové soustředění na rakouské řece Isel, protože MS v „šestkovém“ raftingu, které se bude konat v říjnu v daleké středoamerické Kostarice, se blíží! Na šampionátu budou krumlovský prapor držet Lukáš Novosad a juniorské trio Antonín Haleš, Martin Novák a kaplický Filip Musil.

„Ten měl původně jet jako náhradník, ale v Rakousku se osvědčil, takže bude právoplatným členem naší posádky. Už se všichni těšíme. Bude to další velká zkušenost,“ uzavřel Antonín Haleš naše zastavení u divokých peřejí.