A právě v něm vybuchla ohromná táborská bomba. V závodě juniorek zaznamenala fantastický výsledek reprezentantka domácího Triathlon Teamu Tábor Kateřina Hadravová, která vybojovala bronzovou medaili.

Talentovaná závodnice před startem směle pomýšlela na pořadí v první desítce, aniž by tušila, že svůj plán přetaví v senzační zisk cenného kovu. Svůj životní závod přitom nezahájila ani zdaleka podle svých představ a v úvodu plavání nabrala poměrně nepříjemnou ztrátu. Na kole se však i s nadměrnou mírou rizika vybičovala k ohromnému výkonu a do běhu rukovala ze 4. příčky. Dalším skvělým výkonem si nakonec o stupínek polepšila a vyválčila umístění na stupních vítězů. Za stříbrnou Maďarkou Nádas navíc Kateřina Hadravová zaostala o pouhých pět vteřin, na vítěznou Possbergovou ze Švýcarska ztratila dvaadvacet sekund. „Neskutečné! Můj největší úspěch,“ rozplývala se v cíli šťastná táborská triatlonistka.

Pozoruhodné je, že v podstatě jen necelé dvě hodiny po svém bronzovém úspěchu nastoupila do závodu Českého poháru a v absolutním pořadí žen obsadila 8. příčku, a to coby druhá nejlepší dorostenka na startu za Slovenkou Pitoňákovou.

V mimořádně kvalitním a nabitém závodě Evropského poháru juniorů se postavili na start také další tři zástupci táborského týmu. David Korous a Jakub Homola předvedli výborné výkony a dokázali se prosadit do druhé desítky výsledkové listiny na 18., resp. 19. místo, Ondřej Lemberka skončil v sedmdesátičlenné mezinárodní konkurenci na 52. pozici. Zlato zamířilo do zámoří, získal ho Kanaďan Mathis Beaulieu

Absolutní pořadí závodů Českého poháru, jehož úroveň mírně oslabila neúčast většiny reprezentantů (pobývají na soustředění), opanovali favorizovaná Alžběta Hrušková a David Martin.

Triathlon Team Tábor ovšem slavil i dvě zlata. Veronika Křížová zvítězila v závodě žákyň 8 – 9 let a Adam Šiška dominoval v kategorii 10 – 11 let.