Tým Šakal Kozolupy je od začátku sezony pasován do role největšího favorita druholigové soutěže a netají se cílem to v budoucnu dotáhnout až mezi elitu do extraligy. Že mu však letos budou největším soupeřem v boji o titul českokrumlovští šachisté, to by před sezonou netipoval ani největší optimista.

Série pokračuje

Zápas Davida s Goliášem začal lépe pro outsidera z jihu Čech. Jan Muzikář (elo 1906) přehrál Davida Chmelíka (2129) už v zahájení – a hosté šli rychle do vedení. To však byla na dlouho jediná ukončená partie, protože na všech ostatních šachovnicích se bojovalo o mnoho déle.

Až o pár hodin později musel kapitulovat František Korostenski (2145) v partii s Pavlem Novákem (2339), ale to už Martin Škorpík (2138) ulovil skalp mezinárodního mistra Jana Michálka (2335), takže stav byl stále příznivější pro hostující Jihočechy.

Průběžný stav otočili ve prospěch domácích až Jaroslav Česal (2297) a Petr Janoušek (2177) výhrami nad Jiřím Pahoreckým (2024) a Ivo Mukem (2073). Do hry ovšem vrátil hosty Arnošt Beter (1929) vítězstvím nad Josefem Váchalem (2153).

Když pak Miroslav Mráz (2027) udržel složitou čtyřstřelcovou koncovku s Radkem Turnerem (2066), rozhodovala o osudu celého zápasu partie Petra Kukly (2141) s Janem Turnerem (2328). Českokrumlovský kapitán po stoosmnácti tazích a šesti hodinách maratonské partie nakonec ubránil dámskou koncovku s pěšcem méně a stanovil tak konečnou remízu v poměru 4:4.

V tabulce si hráči Šakalu Kozolupy udrželi čtyřbodové vedení. Na druhý ŠK Český Krumlov, který prodloužil vynikající sérii bez porážky, se nyní bodově dotáhla třetí Viktoria Žižkov.

Divizní soutěže

Hrála se rovněž druhá jihočeská divize, v níž si okresní zástupce z Kájova připsal cenné domácí vítězství nad kvalitním soupeřem.

2. divize: Koberce Kájov – Silon Sezimovo Ústí 5:3. Za domácí zvítězili Zdeněk Pavlanin, Jan Moronga, Jaromír Jeníček a Jan Německý, remízovali Jan Muzikář a František Majer.

Družstvo Koberců Kájov aktuálně postoupilo v průběžné tabulce druhé divize už na čtvrté místo.

Pavel Karlíček