Obě naděje od Jordánu předvedly fantastické výkony, díky kterým se postaraly o přepsání českých rekordů v ploutvovém plavání (PP) a rychlostním potápění (RP).

Matěj Novotný byl členem štafety na 4 x 200 metrů PP, která svým výsledným časem 5:53,99 min. ustanovila nejen juniorský, ale také seniorský rekord České republiky. Závodník Subaquaclubu Delfín Tábor k tomuto úspěchu přidal i dvě individuální stříbrné medaile v závodech na 400 a 800 m PP, ve kterých ho dokázal porazit jen jeho reprezentační kolega Matyáš Kubíček.

Klára Mazalová zahájila svou italskou misi nikterak povedeným vystoupením na 200 m PP, což je pro ni příliš krátká distance. Postupem času se ale zlepšovala a na distanci 400 m PP se na několik desetin přiblížila svému osobnímu maximu. Své parádní představení si ale schovala do závodu na 800 m PP. Nejenže ho suverénně ovládla a časem 7:31,03 min. vylepšila o dvanáct vteřin svůj nejlepší výkon na této trati, ale zároveň se postaral i o přepsání patnáct let starého juniorského rekordu České republiky.

Radost z výkonu svých svěřenců měl pochopitelně také dlouholetý trenér Subaquaclubu Delfín Tábor Pavel Hlinka. „Klárce a Matějovi patří obrovské poděkování za vzornou reprezentaci našeho klubu i města. Oba úspěšné reprezentanty mohou diváci vidět v akci už v sobotu 26. září,“ zmínil Pavel Hlinka datum, kdy se v táborském bazénu plave druhé kolo České ligy mládeže.