Více než stovka posádek historických soutěžních vozidel odstartovala v neděli z rakouského St. Wolfgangu a přes Slovinsko a znovu území našich sousedů se dostane ve čtvrtek kolem 13. hodiny ve Vratětíně do České republiky.

Po krátkém občerstvení v Dačicích budou soutěžící pokračovat přes Český Rudolec, Číměř, Lásenici, Chlum u Třeboně až do veteránského muzea v Jílovicích.

V 18:15 odstartují všechna auta do krátkého měřeného testu ve Svatém Janu nad Malší, kde bude pro diváky připraveno občerstvení a další program.

Poté se startovní pole rozdělí – zatímco kategorie club odjede přímo do německého Pasova k noční pauze, trial absolvuje ještě 14 časových kontrol a přes 150 kilometrů trasy. Pro samotné závodníky to bude jedna z nejtěžších částí celého závodu.

Západní část testů se odehraje na silnicích mezi Přídolím a Vyšším Brodem. Do východní části vyrazí první vozidlo z časové kontroly na Náměstí v Kaplici ve 22 hodin a zamíří na část tratě legendární rychlostní zkoušky Malonty známé z Rallye Český Krumlov. Jezdci opustí Českou republiku na hraničím přechodu v Dolním Dvořišti.

Kompletní program najdete na www.rallyekrumlov.cz.