Jihočeši se pustili do lídra soutěže s velkou chutí. Speciální motivaci proti svému bývalému zaměstnavateli měl Marek Zmrhal, dařil se mu servis, přitlačil i na smeči. Domácí vedli 17:13, jenomže Karlovarsko má v polovině sezony velmi dobrou formu. Západočeši srovnali, a tak diváci sledovali dramatickou koncovku. Tu rozhodla obrana. Na síti i v poli a České Budějovice se posunuly do vedení 1:0 na sety.

Ve druhém setu se útočně dařilo polskému smečaři v dresu Karlovarska, Lukasz Wiese (195 cm) trefoval balon hodně vysoko: 3:6. Jihočeši dotahovali, na obou stranách kurtu se předháněli nejlepší nahrávači české extraligy. Domácí de Amo, hostující Ticháček. Blokařská strategie týmu trenéra Dvořáka je dokonalá, Jihočechy vracel do setu právě blok.

Michálkův plachtící servis vypadá na první pohled pro přihrávající hráče jednoduše, je to ale přesně naopak. Reprezentační smečař podával pětkrát za sebou (!). V polovině setu už byl ve vedení Jihostroj: 17:15. Pak přidali přímé body z podání i Ondrovič a Křesťan a úřadující mistři kráčeli za vítězstvím v setu. První setbol ještě Křesťan nevyužil, druhý už ano.

Třetí set patřil docela jasně hostům, v závěru si zahrál i rezervní nahrávač Jihostroje Ulč, který zaskakuje za zraněného Piskáčka.

České Budějovice vypadly z tempa a Karlovarsko získávalo pevnou půdu pod nohama. Na projevu českého mistra se projevila únava z náročného programu.

Pátý set volejbalového šlágru 11. kola se vyvíjel lépe pro Jihočechy – 8:5. Pak ale řádil hostující Rejlek: 14:14.

Jako vítězové byli v cíli setu i zápasu hráči Karlovarska.

Jihostroj ČB – Karlovarsko 2:3 (22, 23, -14, -17, -14).

Jihostroj ČB: de Amo, Křesťan, Mach, Todua, Michálek, Zmrhal – libero Kryštof (Mečkarov, Ondrovič, Ulč, Fila). Rozhodčí Krtička – Kořenek. Diváků 1088.