Krajské i okresní soutěže tabletenisových družstev si v rychlém sledu odškrtly zápasy sedmnáctého a osmnáctého kola.

Krajská soutěž

V tomto dvojkole byl šlágr naprosto jasný, a to souboj prvních Borovan s druhým áčkem Křemže. A v krásetínské herně křemežského oddílu to byl boj opravdu jen pro silné nervy. Naděje na vítězství se přelévaly z jedné strany na druhou. V úvodu za delší konec tahaly Borovany, postupně však měli navrch Křemežští. Za stavu 9:6 pro Křemži to již vypadalo na vítězství domácích, ale Borovanští výhrami ve třech posledních zápasech stav vyrovnali. Nakonec se tedy zrodila zasloužená remíza. Hvězdou šlágru byl beze sporu domácí Jan Hůlka, který zvítězil ve všech duelech.

V dalších zápasech okresních zástupců Velešín doma nestačil na céčko budějovického Orla.  Benešovský nováček  na stolech budějovického Sokola statečně bojoval, ale na body to také nestačilo. Poměrně překvapivý je nerozhodný výsledek, který uhrála Nová Ves s favorizovanou Kaplicí. Ani zde nestačil průběžný stav 9:6 pro domácí Novou Ves na vítězství.

Do konce sezony zbývají již jen čtyři kola a je jasné, že o příčky na čele se bude ještě hodně bojovat.

Výsledky okresních týmů v 17. a 18. kole KS: Velešín – Orel ČB C 7:10, Křemže – Borovany 9:9, Nová Ves u ČB – Kaplice 9:9, Sokol ČB B – Benešov 10:6, Křemže – Orel ČB C 10:8, Velešín – Borovany 3:10, Sokol ČB B – Kaplice 3:10, Nová Ves u ČB – Benešov 10:3.

Okresní přebor

V play off okresního přeboru se svádí velmi tuhé boje. Dosud neporažené Loučovice však ani tentokrát nezaváhaly a zvítězily i na stolech Přídolí. Béčko Kaplice si pak doma stejným poměrem 11:7 poradilo s Malontami.

V play out je zatím suverénem tým českokrumlovských Seniorů, který ani v tomto dvojkole nezaváhal a posunul se na třetí příčku průběžné tabulky. O sestupujícím je již jasno, když po roční epizodě se do soutěže  vrátí béčko Velešína, které zatím uhrálo pouze jednu remízu.

Výsledky 17. a 18. kola OP: Kaplice B – Malonty 11:7, Přídolí B – Loučovice 7:11, Zubčice – Velešín B 14:4, Holubov – SC Č. Krumlov 8:10, Malonty – Loučovice 6:12, Přídolí B – Kaplice B 9:9, Velešín B – SC Č. Krumlov 6:12, Holubov – Zubčice 10:8.

Okresní soutěž

V nejnižším patře se bojuje o první místo, které znamená postup mezi okresní elitu. Oba adepty z Křemže a Dolního Třebonína čekal tento týden rozhodující vzájemný zápas, o kterém budeme informovat v následujících dnech. Jen pro zajímavost dodejme, že béčko  Křemže již třetím rokem figuruje mezi prvními dvěma týmy soutěže, ale vždy mu postup o vlásek unikl, v minulém roce například jen o skóre. Dolní Třebonín naopak v soutěži působí teprve druhým rokem, ale příchodem zkušeného expřídolského Jana Cipína na začátku této sezony se ambice Třebonínských výrazně změnily. Matador Cipín týmu velmi pomohl, a ten se rázem objevuje na předních místech. Ani ostatní členové družstva (Jiří Rytíř, Zbyněk Hajný, Jindřich Mráz a Pavel Soukup) se nedají zahanbit a zdatně Cipínovi sekundují.

Na opačném pólu tabulky  je béčko Holubova, které zatím všech svých devatenáct utkání prohrálo, a tak se zdá, že Holubovští patrně vytvoří nový „rekord" soutěže.

Výsledky 17. a 18. kola OS: Dolní Třebonín – SC Č. Krumlov B 17:1, Kaplice C – Křemže B 7:11, Kaplice D – Holubov B 17:1, Velešín C – Soběnov 4:14, SC Č. Krumlov B – Křemže B 5:13, Kaplice C – Dolní Třebonín 6:12, Holubov B – Soběnov 1:17, Velešín C – Kaplice D 7:11.

Jaroslav Opelka