Po několika minutách Ústí vedlo o dvacet bodů. „To je naprostý průšvih. Jestliže do zápasu nastoupíme takto rozpoložení," uvedl Karel Forejt, hlavní trenér Lions.

Nebylo pak vůbec překvapením, že po zbytek duelu už Jihočeši jen dotahovali náskok soupeře.

„A to nás stálo hodně sil. Ve druhém poločase se pak obraz hry rapidně změnil a dokázali jsme se dostat na přijatelný rozdíl. Do konce utkání navíc pořád chybělo dostatek času. Ale právě ty síly, o které jsme přišli při stahování náskoku, tak nám v závěru chyběly," smutnil kouč Lvů.

Jihočeši tak nyní mají za sebou dvě porážky s Brnem a Ústím, ve kterých chtěli co nejvíce uspět. „Mysleli jsme si, že z toho vytěžíme více. Šlo o soupeře na naší úrovni."

Karel Forejt tak má svým svěřenců co říct. Už v poločase utkání s Ústím hráče důrazně upozornil, že takový přístup, se kterým vstoupili do utkání, je nepřijatelný.

„Na čtvrteční poradě jsme v tom pokračovali. Ujasnili jsme si především určité věci ohledně obrany. Protože takhle dál pokračovat nejde. Uvidíme, jaký to bude mít dopad. Nechceme se v tom zase přehnaně pitvat. V hracím systému středa a sobota to totiž ani příliš nejde," sdělil stratég Karel Forejt.

V sobotním 11. kole Mattoni NBL se Lions představí na palubovce pražského USK.

Jihočeský tým chce v hlavním městě odčinit neúspěchy z posledních dvou zápasů.

„USK je další soupeř z té kategorie s námi srovnatelných týmů. Sice v posledním kole senzačně zvítězili na hřišti Děčína o jeden bod, ale jinak je to mužstvo podobné tomu našemu. Jeho výsledky tedy provází nevyrovnanost výkonů. Pokud se vrátíme na naši notu s koncentrací od začátku utkání, mohli bychom uspět. Ale musíme přidat zejména v obranné činnosti."

J. HRADEC – ÚSTÍ N. L. 90:100 (17:32, 37:58, 67:77)

Sestavy a body: P. Novák 22, Pavlík 16, Rolls 16, Tracey 14, Ringgold 13, Vošlajer 5, Aušprunk 2, M. Novák 2, Melski, Vach, Kysela – Mitchell 26, Steffeck 22, Lewis 18, Šteffel 13, Krakovič 12, Emerson 6, Hejl 2, Žampach 1, Bejček.
Trojky: 5:9. Šestky: 35/25:34/23. Fauly: 25:25. 5OCH: 1:1 (38. Vošlajer – 36. Steffeck).
Rozhodčí: Vondráček – Galajda – Blahout. Diváci: 400.