Víkendová 38. Rally Bohemia měla z pohledu našich domácích zástupců podobný scénář jako její loňský ročník.

Jedinou posádkou s českokrumlovským zastoupením, která spatřila cíl, byli Vlastimil Hodaň s Františkem Poláčkem (Škoda Felicia Kit Car), kteří stejně jako loni dojeli druzí ve své třídě.

Sedmá rychlostní zkouška se stala i letos osudnou pro Dominique Laurenta a Jiřího Venuše (Peugeot 206 RC), kteří na ní odstoupili z druhého místa ve třídě, ale tentokrát kvůli nefunkční spojce.

Jiřímu Sojkovi s Jaroslavem Kaločaiem (Suzuki Ignis Sport) se „podařilo“ odpadnout během jedné soutěže celkem třikrát. Na úvodní páteční superspeciálce v první zatáčce havarovali, do cíle první ranní sobotní vložky nedojeli (poloosa) a když se jim díky systému „superrally“ podařilo odjet pět ze šesti nedělních erzet, tak na poslední RZ 15 skončili opět kvůli poloose.

Dvě naše želízka

Soutěžáci si dlouho neodpočinou, protože už v sobotu 16. července se v okolí Českého Rudolce na Jindřichohradecku jede Rally Vysočina, čtvrtý díl Mistrovství České republiky ve sprintrally. Soutěž má devět rychlostních zkoušek na třech úsecích (Radíkov, Klenová, Stálkov) a 71 měřených kilometrů.

Na Rally Vysočina nebudou chybět ani naše želízka – do MČR jsou přihlášeni Jiří Šmíd s Jiřím Venušem (Mitsubishi Lancer EVO 6) a do Poháru ČR Jiří Sojka s Pavlínou Hruškovou (Suzuki Ignis Sport), obě v barvách AMK Rallye Český Krumlov.

Jaroslav Kacerovský