Jak spolu souvisí XXXI. letní olympijské hry, které se budou konat v srpnu v brazilském městě Rio de Janeiro, a květnová 44. Rallye Český Krumlov? Na první pohled nijak.

Jihočeský kraj však květnový podnik zařadil mezi významné akce svého projektu Jižní Čechy olympijské. Ten má za cíl přiblížit ducha olympismu nejen o prázdninách v lipenském Olympijském parku, ale také během celého roku v dalších částech regionu.

„Zařazení do projektu Jižní Čechy olympijské si nesmírně vážíme. Přinese nám zvýšenou publicitu v rámci roadshow a dalších marketingových aktivit Jihočeského kraje. Mezi dvacítkou top akcí konaných v průběhu roku 2016 se navíc objevil jediný motoristický podnik, a to právě 44. Rallye Český Krumlov," oceňuje důvěru organizačního týmu projektu hlavní pořadatel českokrumlovské rallye Pavel Kacerovský.

Přestože automobilové soutěže nejsou olympijským sportem, významu akce pro Jihočeský kraj a její popularity u fanoušků si je vědom také hejtman Jiří Zimola.

„V rámci letošního krajského projektu Jižní Čechy olympijské, na kterém spolupracujeme s Českým olympijským výborem, jsme na celý rok připravili více než tisíc sportovních a kulturních akcí, na nichž si budou moci lidé nejenom aktivně zasportovat, ale i se pobavit. Jsem proto rád, že se povedlo do tohoto projektu zařadit tak divácky atraktivní podnik, jakým Rallye Český Krumlov s tradicí sahající do počátku 70. let minulého století bezesporu je," říká jihočeský hejtman.

Čtyřiačtyřicátý ročník Rallye Český Krumlov se koná ve dnech 27. a 28. května 2016. Podrobnosti k soutěži jsou k mání na oficiálních internetových stránkách www.rallyekrumlov.cz.

Pavel Kacerovský, Karel Vosika