O víkendu skončil po čtyřiadvaceti zápasech ročník 2014/2015 oblastního přeboru basketbalistů.

Okresní reprezentanti z Kaplice se představili na palubovce druhého celku tabulky BK Tábor, který ještě na dálku usiloval o vítězství v soutěži s jindřichohradeckými lvy. Tomu domácí přizpůsobili vše a do boje vyslali dvanáctku hráčů, zatímco spartakovců přicestovalo jen devět a do dresu se převlékl i trenér Václav Blažek…

BK Tábor – Spartak Kaplice 98:67 (46:36)

Úvodní dějství přineslo ofenzivní podívanou (dohromady padlo 50 bodů), kterou ocenili především přítomní diváci. Nutno však poznamenat, že počtem a hlučností se vůbec nevyrovnali kaplickému kotli, který pravidelně žene spartakovce v domácích zápasech. Skóre otevřel Ševčík (0:2), avšak domácí rychle otočili (2. minuta – 7:2) a více již hosty do role vedoucího celku nepustili. Táborští chtěli co nejrychleji odskočit do trháku, ovšem Kapličtí neprodali kůži lacino a postupně vyrovnali nejen hru, ale přiblížili se i ve skóre (5. minuta – 11:9). Útočné manévry pokrčovaly i nadále a po první desetiminutovce se stav vyšplhal na 28:22.

Hned na začátku druhé periody se podařilo hráčům BK odskočit do dvojciferného vedení (36:24) a trenér Blažek bral time out. Ten domácí přibrzdil a vrátil hosty do zápasu (15. minuta – 37:30). Do poločasové přestávky se však Táborským podařilo znovu odskočit na plusových deset bodů – 46:36.

Po změně stran se nastartovali domácí k rozhodujícímu trháku (23. minuta – 57:40), k čemuž jim pomohli i hosté chybami a neproměněnými střelami. V polovině třetí čtvrtiny svítil na tabuli stav 62:48, avšak na jejím konci byl již rozdíl mezi oběma celky devatenáctibodový – 71:52.

V závěrečné části hosté prostřídali sestavu, aby si všichni, včetně trenéra Blažka, dostatečně zahráli. Domácí přesto nepolevili, nadále hráli na plný plyn a díky rychlým protiútokům své vedení ještě navyšovali. Dvě minuty před koncem se stav vyšplhal na 98:62, ale stobodovou hranici se Táborským pokořit nepovedlo, a to i díky několika bravurním obranným zásahům hrajícího trenér Václava Blažka.

Konečný výsledek v poměru 98:67 je sice pro spartakovce možná až příliš krutý, hosté ovšem nepředvedli žádný herní propadák.

Fakta – základní pětka a body Kaplice: Adámek 22, Šulek 16, L. Hejný 9, Ševčík 3, Kratochvíl, střídali: Míšek 8, M. Mladý 7, Vaniš 2, Blažek, trojky: 8 (Adámek 5, Šulek 2, M. Mladý 1), trestné hody: 19/13 (68,4%), čtvrtiny: I. 28:22, II. 18:14, III. 25:16, IV. 27:15.

V konečné tabulce obsadili Kapličtí třetí příčku a po jednoleté odmlce (sezona 2013/2014 – 4. místo) se vrátili zpět na bronzový stupínek (pozn. – hodnocení sezony a konečné statistiky Kaplických přineseme příště).

O pořadí na 1. – 2. a 3. – 4. příčce rozhodly vzájemné zápasy, a to J. Hradec – Tábor 2:2 (58:60, 80:45, 73:74, 75:53), Kaplice – Pelhřimov 2:2 (67:56, 92:59, 51:70, 64:81).