Ve druhém kole oblastního přeboru pod vysokými koši se okresní reprezentanti z Kaplice představili na palubovce píseckých sršňů.

V utkání mnoha zvratů spartakovci zvládli lépe koncovku o vezli si od Otavy cennou dvoubodovou výhru. Trenér Blažek však řešil před odjezdem problémy se sestavou na postu rozehrávače, a tak tým doplnil Petr Dreiling. Před samotným duelem se v písecké aréně mohli spartakovci podívat na své další soupeře (Písek D), kteří odehráli utkání s Táborem (výhra 134:30!).

Sokol Sršni Písek C – Spartak Kaplice 59:61 (31:30)

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří zónovou obranou drželi hosty daleko od svého koše. Ve 3. minutě vedli 8:0 a v 7. již 12:2. Na vývoj musel kouč Blažek reagovat a bral si oddechový čas. Ten naboural domácí suverenitu z úvodu a spartakovci se pomalu začali osmělovat. Po první čtvrtině byl stav přijatelnější – 15:11.

Ve druhém dějství si domácí udržovali vedení a postupně jej navýšili na devět bodů. Pak ovšem Pavel Míšek trefou z perimetru odstartoval stíhací jízdu, jejímž výsledkem bylo vyrovnání na 23:23 v 17. minutě – a přišel time out písecké lavičky. Do poločasové přestávky se útoky přelévaly ze strany na stranu a oba celky navýšily stav na 31:30.

Po změně stran předvedli spartakovci důslednou obranu a trpělivým útokem přehoupli vedení na svou stranu. Nejprve sice domácí dali na 33:30, avšak patnáctibodová šňůra Kaplických znamenala další time pro sršně, ale hlavně vedení hostů 33:45. Přerušení hry hráčům od Otavy prospělo a do konce třetí periody snížili manko na rozdíl šesti bodů – 40:46.

Z kraje čtvrté desetiminutovky domácí nejprve vyrovnali a po trojce Švece šli do vedení 49:48. Střelečtí lídři Spartaku Čegan s Adámkem však rázně odpověděli (36. minuta – 49:54) a domácí museli sáhnout po dalším oddechovém čase. V nervózním závěru dvakrát udeřil kaplický kapitán Lukáš Hejný (53:59 minutu před koncem) – a zdálo se být rozhodnuto. Sršni se však nedali, snížili na rozdíl jediného koše (57:59) a vysunuli obranu. Šest vteřin pře klaksonem byl faulován Pavel Míšek, jenž prokázal pevnou ruku a z čáry trestného hodu se ani jednou nemýlil – 57:61. Domácí ještě v poslední vteřině korigovali na 59:61, body za výhru však putují do Kaplice.

Svěřenci trenéra Blažka se tentokrát nemohli opřít o svou silnou zbraň – střelbu za tři body. Domácí obrana v zónovém rozestavení jim dovolila mnoho otevřených střel, přesto byla úspěšnost z těchto pozic pod 20%.

Fakta – základní pětka a body Kaplice: Čegan 16, Adámek 13, Míšek 10, L. Hejný 9, Ševčík 4, střídali: Šulek 4, Dreiling 3, Vaniš 3, trojky: 6 (Adámek a Míšek po 2, Čegan a Dreiling 1), trestné hody: 21/11 (52,4%), čtvrtiny: I. 15:11, II. 16:19, III. 9:16, IV. 19:15.

V příštím kole nastoupí Spartak doma proti Písku D (sobota 29. října) a v souboji neporažených půjde o prvenství v soutěži. Tím Kapličtí zakončí první čtvrtinu přeboru.

Jan Beň