Přestože trenér Milsimer řešil problém se sestavou, předvedli jeho svěřenci ofenzivní smršť a táborského protivníka doslova rozstříleli. Vítězstvím si spartakovci již s předstihem zajistili nejhůře druhé místo po základní části a tím i přímý postup do semifinále play off.

V době, kdy již byly známy výsledky z volby prezidenta, se kapličtí basketbalisté chystali k dalšímu duelu pod krajskými koši. Z důvodu nemoci se před zápasem připravovala jen šestice hráčů, a tak se na palubovce objevil i Jan Beň. Naopak Petr Ševčík vinou nemoci ukončil sérii 136 zápasů v řadě bez absence. Hostující celek přicestoval v osmičlenné sestavě.

Spartak Kaplice – BK Tábor 93:40 (35:24)

Úvod utkání byl hodně pomalý, plný chyb a moc basketbalového k vidění nebylo. Tato hra lépe svědčila hráčům od Jordánu, kteří postupně odskočili do šestibodového vedení (3. minuta – 0:6). Až po čtyřech minutách se střelecky prosadili i domácí, a to zásluhou Čegana (nejlepší střelec duelu s 23 body). Ještě v polovině první periody ztráceli Kapličtí pět bodů (5:10), ale zlepšenou obranou a proměňováním střeleckých pokusů vývoj zápasu otočili (8. minuta – 13:10). Hosté se ještě čtyřmi body vrátili do pozice vedoucího celku, ale trefa Čegana těsně před koncem první desetiminutovky znamenala nejtěsnější vedení pro domácí (15:14) a také odsoudila Táborské do role dotahujícího celku.

Od začátku druhé čtvrtiny se již rozjížděl expres s názvem Spartak Kaplice. Svěřenci trenéra Milsimera zlepšili defenzivní práci, bojovali o každý míč a výrazněji se začali prosazovat přes zónovou obranu hráčů z města husitů. V 15. minutě odskočili spartakovci na 25:18 a vedení do poločasové přestávky ještě navýšili na jedenáct bodů – 35:24.

Po změně stran již domácí na hřišti dominovali. Hosté, i když v početnější sestavě, ztráceli síly, zatímco Kapličtí stále hráli v rychlém tempu, což přineslo dílčí skóre druhé půle v poměru 58:16. Domácí vstoupili do třetí periody desetibodovou šňůrou (23. minuta – 45:24), a tím prakticky rozhodli o dalším vývoji utkáni. Další tříminutový úsek sice patřil hostům, pak ovšem přišla třináctibodová smršť domácích hráčů – a rázem ukazovala tabule stav 59:30. Po třech hracích obdobích se skóre vyšplhalo na 63:31.

Ani v poslední části hry kapličtí hráči nepolevili a nadále se jejich basketbal odvíjel ve vysokých otáčkách. Táborští mnohdy nestíhali, trápili se při střelbě (9 bodů v této čtvrtině a 16 ve druhé půli) a nikterak se jim nedařilo změnit rytmus hry. Přítomní diváci se basketbalem bavili a domácí hráči se jim několikrát odvděčili pohlednou kombinací. Konečný výsledek se dá nazvat debaklem táborského celku – 93:40.

V dresu Kaplice se hned pět hráčů zapsalo dvojciferným počtem nastřílených bodů a všech sedm se zapsalo do střelecké listiny. Trenér Pavel Milsimer byl spokojen s předvedenou hrou ve druhé, třetí a čtvrté čtvrtině. Méně pak s první desetiminutovkou, kdy se jeho svěřenci spíše hledali a dlouho jim trvalo, než našli svůj rytmus hry.

Fakta – základní pětka a body Kaplice: Čegan 23, Šulek 18, L. Hejný 17, Adámek 16, Míšek 12, střídali: Beň 4, Novotný 3, trojky: 6 (Adámek 3, Čegan, Šulek a Míšek po 1), trestné hody: 20/15 (75,0 %), čtvrtiny: I. 15:14, II. 20:10, III. 28:7, IV. 30:9.

Další výsledek: Legends ČB – Pelhřimov 89:59.

V příštím kole zavítají kapličtí basketbalisté na horkou půdu do sršního hnízda v Písku (10. února) a doma se znovu představí v sobotu 24. února, kdy přivítají mladíky z budějovického týmu Tigers ČB, čímž zakončí základní část oblastního přeboru.

Jan Beň