Spartak u Jordánu splnil povinnost a odvezl si výhru

Tábor - Kapličtí basketbalisté ve městě husitů uspěli, ale předvedenou hrou příliš nepřesvědčili.

18.11.2016

Střelecký prapor Spartaku drželi na táborské palubovce podkošoví hráči. Nejlepším střelcem duelu byl Petr Novotný (vpravo s míčem, na snímku z domácího utkání s Pískem), který do koše soupeře nasázel 18 bodů.Foto: Petr Kratochvíl

Ve čtvrtém kole oblastního přeboru basketbalistů zavítali okresní reprezentanti z Kaplice na palubovku průběžně posledního BK Tábor.

S rolí favorita se spartakovci vypořádali a i po místy nepřesvědčivém výkonu si připsali povinnou výhru. Střeleckými tahouny Kaplice byli tentokrát podkošoví hráči Novotný a Hejný (dohromady 34 bodů).

BK Tábor – Spartak Kaplice 45:67 (23:37)

Do města husitů cestovali Kapličtí v počtu osmi hráčů a pouze s jedním rozehrávačem (Kratochvíl), domácí pak měli na soupisce o jednoho hráče více.

Úvod střetnutí přinesl oťukávání a trvalo dvě minuty, než se posunulo skóre směrem nahoru. Střelecký účet otevřel Adámek, jenž se dvakrát trefil z perimetru (3. minuta – 0:6). Na to domácí odpověděli rovněž dvěma slepenými koši (4:6), ovšem více jim dobře bránící hosté v první periodě nedovolili. Kombinační hrou na útočné polovině se navíc spartakovcům dařilo táborskou vozovou hradbu překonávat a vybudovat si rozhodující náskok již v první čtvrtině – 4:23 po deseti minutách hry.

Vedení o 19 bodů svěřence trenéra Blažka ukolébalo a do druhého dějství vstoupili s malou koncentrací. Z jejich hry se vytratila přesnost a začal narůstat počet ztrát. Domácí zlepšili pohyb v útoku a prolomili střeleckou nemohoucnost z první části. I přes tyto aspekty si však hosté stále drželi dostatečný odstup a v polovině duelu měli k dobru plusových 14 bodů – 23:37.

I po změně stran pokračovala nepřesná hra obou celků. Domácím se navíc opět nedařilo střelecky, a tak si hosté stále drželi poklidný náskok. Ve 23. minutě Táborští snížili na 28:40 a chtěli stáhnout manko pod dvojciferný rozdíl. Jejich snahu však zarazil Kratochvíl trefou zpoza tříbodového oblouku (28:43). K němu se přidali i další spartakovci a v polovině třetí čtvrtiny ukazovala tabule stav 28:47. Ve zbytku této části se oba celky vystřídaly v úspěšném zakončení a po třiceti minutách hry byl stav 34:52.

Ani v závěrečném hracím období se úroveň hry výrazně nezlepšila. Kapličtí sáhli ke změně obranného postavení a střídali zónu s osobní obranou. To hráčům od Jordánu zkomplikovalo hru a plných pět minut se nedokázali prosadit. Skóre se tak posouvalo jen na straně Spartaku a v polovině poslední periody byl stav 34:59. O vítězi bylo rozhodnuto a ve zbytku utkání se jen dohrávalo. Konečný stav se zastavil na 45:67.

Kapličtí kromě první čtvrtiny nehráli svůj obvyklý basketbal, přesto si pro výhru došli v klidu. Tentokrát se však trápili při střelbě z perimetru a vyhořeli i při střelbě trestných hodů.

Fakta – základní pětka a body Kaplice: Novotný 18, L. Hejný 16, Čegan 10, Adámek 8, Kratochvíl 3, střídali: Šulek 9, Vaniš 3, Ševčík, trojky: 6 (Adámek a Šulek po 2, Kratochvíl a Hejný po 1), trestné hody: 24/7 (29,2%!), čtvrtiny: I. 4:23 (!), II. 19:14, III. 11:15, IV. 11:15.

V dalším kole přivítá kaplický Spartak v sobotu 26. listopadu (17.00) ve své hale ZŠ Školní céčko Písku.

Autor: Redakce

18.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Volby ovlivnilo zklamání z politiky tradičních stran

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

U Semic se stala nehoda. Řidič a dva malí synové jsou vážně zraněni

Písek - V neděli před 14. hodinou se stala na silnici I/20 na trase Písek - ČB nedaleko Semic vážná dopravní nehoda. Čelně se střetla dvě osobní auta - Škoda Octavia a Škoda Felicie. Během nehody došlo ke třem vážným a jednomu lehkému zranění. Na místě zasahoval vrtulník.

Historický kostýmovaný průvod ukončil zámeckou sezonu

Český Krumlov /VIDEO/- Petr Vok s doprovodem tradičně v sobotu ukončil zámeckou sezonu v Českém Krumlově.

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

České Budějovice – Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.