„Po uzávěrce přihlášek a rozlosování jsme napočítali celkem sto dvacet šest přihlášených hráčů a hráček z jedenácti zemí. Jsme moc rádi, že se do krumlovské haly sjedou špičkoví hráči z nejrůznějších koutů Evropy,“ těší předsedu pořádajícího SKB ČK Radka Votavu.

Na druhém ročníku FZ Forza Czech U17 International mohou příznivci badmintonu sledovat výkony nejenom nejlepších hráčů z Rumunska, Rakouska, Polska, Belgie, Slovenska, Německa, Běloruska, Ukrajiny, Lotyšska a Chorvatska, ale i domácí špičky. Mezi favority turnaje dvouhry juniorů patří bezpochyby první dva nasazení hráči, oba z Jihočeského kraje. Jsou to první nasazený a čtvrtý hráč evropského žebříčku Jan Janoštík ze Sokola České Budějovice a dvojka, domácí Tomáš Švejda (24. hráč evropského žebříčku). Jmenovaní společně spojí sílu i ve čtyřhře, ve které je Janoštík na šestém místě v Evropě a Švejda dokonce na místě druhém. Jako jeden z nejvýše postavených párů v evropském žebříčku kategorie U17 budou Švejda s Janoštíkem usilovat o vítězství!

Ve dvouhře juniorek je českým želízkem momentálně čtvrtá hráčka evropského žebříčku do 17 let, Kateřina Zuzáková z BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou.

Z krumlovského klubu se kromě Tomáše Švejdy turnaje zúčastní čtyři další hráči, a to Linda Šmikmátorová, Barbora Kortusová, Adam Ječmínek a Adam Marťán. „Pro ně to bude na turnaji této kvality a úrovně premiéra!“ připomíná Radek Votava a dodává. „Z takové účasti, i když tento kalendářní rok nepatří mezi ty před mistrovstvím Evropy, nelze jinak než mít velkou radost.“

SLOVA OD KORMIDLA

Šéftrenér a předseda SKB Český Krumlov v jedné osobě Radek Votava ke krumlovskému mezinárodnímu turnaji ještě doplnil:

„Je pro nás čest, že budeme moci u nás prezentovat kvalitní badminton i při druhém ročníku. Turnajové přípravy finišují, podílí se na nich celé extraligové družstvo a postupně se zapojují další organizátoři. V dny konání turnaje bude v naší hale pomáhat okolo dvacítky lidí. Od čtvrtka do soboty sehrajeme na pěti kurtech přes dvě stovky zápasů. Slavnostní zahájení turnaje proběhne ve čtvrtek v 8.45. Ve čtvrtek a v pátek budeme hrát od deváté hodiny ranní až do dvaceti hodin večer. V sobotu budou na programu dopoledne semifinálové a odpoledne finálové zápasy, po jejichž skončení se uskuteční vyhlášení výsledků.

Turnaj se koná za finanční podpory Jihočeského kraje, který nám společně s městem Český Krumlov, Českým badmintonovým svazem a partnery našeho klubu umožňují připravit pro účastníky velice dobré podmínky. Všem moc děkuji a věřím, že odměnou jim bude naše kvalitní práce a k vidění TOP badminton této věkové kategorie. Přijďte se podívat na hráče evropské špičky kategorie do sedmnácti let a fandit domácím želízkům. Zejména Tomáš Švejda to bude určitě potřebovat.“

Radek Votava, Karel Vosika