Trofej pro sportovní kolektiv Českokrumlovska za rok 2023 převzal futsalový oddíl Bombarďáci Větřní. Česká unie sportu tak ocenila jejich výkon v turnaji Ligy mistrů, který se konal vloni v červnu v italském městě Novara. Zde Bobmarďáci Větřní došli až do finále, ve kterém sice nad týmem USR Futsal Chateau Renault Paris nevyhráli, ale obsadili krásné druhé místo. Cenu převzali mimo jiné i z rukou starosty města Větřní pana Antonína Kráka, který je znám svou náklonností podpory sportu.

Pavel Šilhán byl vyhlášen Trenérem roku 2023.Pavel Šilhán byl vyhlášen Trenérem roku 2023.Zdroj: Archiv klubuZa tento úspěch se dostalo ocenění také trenérovi Bombarďáků Pavlu Šilhánovi, který byl vyhlášen jako nejlepší trenér.

Velmi si tohoto ocenění, kterého se nám od ČUS dostalo, vážíme. Druhé místo na turnaji Ligy mistrů v italské Novaře je pro náš tým zatím největším sportovním úspěchem ve třiadvacetileté historii Bombarďáků Větřní. Jsme rádi, že i cenu pro nejlepšího trenéra si odnesl náš trenér Pavel Šilhán, který se na tomto úspěchu velmi podílel.

Sportovním kolektivem Českokrumlovska jsme se stali již podruhé, když první cenu jsme dostali za naši účast v Národním finále Českého poháru před dlouhými 14 lety.

Autor: Bombarďáci Větřní