Zástupce našeho regionu, stejně jako loni, mezi elitní čtyřku, kterou příští víkend čeká Final Four, neproklouzl – a bylo to po obdobném průběhu. Jihočeši znovu první čtvrtfinále venku vyhráli (3:2), doma druhý krok k historickému postupu neudělali (1:5 v hale Loko ČB) a v klíčové bitvě po obrovském dramatu neuspěli.

V semifinále se tak utkají Sparta s Chemcomexem a obhájce Zlín s Poličkou.

3. čtvrtfinále: Sparta Praha – Bombarďáci Větřní 4:3 (2:1). Větřínští nezachytili začátek a už z první akce soupeře inkasovali. V šachové partii pak zásluhou kapitána srovnali, ale v půli měli opět navrch Pražané. V polovině druhého dějství hosté dvěma slepenými góly otočili na 2:3, ale Sparta se tři minuty před koncem dotáhla, aby pak v nastavení rozhodla o svém postupu. Branky: 1. a 37. Vošta, 18. Tomek, 49. Jurčík – 31. a 33. Sláma, 17. Cais.

Sestava Bombarďáků: Šilhán st. (Šilhán) – Dychtl, Svoboda, Beránek, Bordač, Gutheis, Grznárik, Sláma, Weinhard, Cais.