První poločas byl plný chyb a nepřesností z obou stran, také proto skončil smírně. Oba týmy nevyužily spoustu šancí a zejména ve druhé čtvrtině byly Jihočešky v útoku úplně bezzubé. I když od začátku vedly a držely si náskok pěti bodů. Necelou minutu před koncem první desetiminutovky dala Šujanová na 20:11, ale Trutnov ještě stačil snížit.

Začátek druhého dějství byl ve znamení střeleckého trápení, kupení chyb a střelby z nepřipravených pozic. Proto byl ve 14. minutě stav 24:19. Necelé dvě minuty před přestávkou hostující družstvo srovnalo krok košem Peklové na 26:26. Strakonické hráčky samy špatnou hrou posadily soupeřky na koně. Trojkou se pak prezentovala domácí Chlebovcová, ale stejně kontrovala Prokešová a na dvojku Jilečkové odpověděla pár vteřin před koncem druhé čtvrtiny Hindráková – 31:31.

Poločasová pauza domácím hráčkám pomohla a v úvodu třetí části díky zlepšené hře a zpřesněné koncovce odskočily. Bylo to díky třem úspěšným tříbodovým pokusům. Nejprve dala Mračnová na 40:33 a vzápětí na 43:33, ve 25. minutě se za tři body prosadila Porter na 46:35.

Jenže ve druhé pětiminutovce Jihočešky zvolnily a opět dovolily bojujícím soupeřkám být v kontaktu. Ve 28. minutě po trojce exstrakonické Ovsíkové byl stav 48:44, nakonec Strakonice šly do posledního dějství s šestibodovým náskokem – 54:48.

Zřejmě rozhodující byl začátek 33. minuty při stavu 56:50, kdy hostující trenér Jozef Rešetár dostal technickou chybu. Bylo to v době, kdy domácí Porter měla házet dva trestné hody. Dostala tak šanci čtyř šestek a poté měly Jihočešky ještě výhoz ze strany. Po třetím trestném hodu rozhodčí udělil hostující lavičce druhou technickou, což znamenalo další dvě šestky. Z celkových šesti jich Američanka proměnila pět a po rozehrání ze strany dala Jilečková na 63:50.

Jenže Východočešky to nezlomilo a naději jim dala úspěšnou trojkou Ovsíková. Na druhé straně ale dala dva koše za sebou Porter na 67:53. Na začátku 36. minuty to ale bylo znovu o deset bodů (69:59). Hráčky Trutnova stále nic nevzdávaly a 47 vteřin před závěrečným hvizdem se dostaly na rozdíl pěti bodů (72:67). Následně jim domácí tým nahrál hned z rozehrávky, ale tříbodový pokus Russell košem neskončil! Pak už to byly ze strany hostů jen taktické fauly a trestné hody domácích, díky nimž se zrodilo konečné skóre 80:70.

V příštím kole jedou Strakonice v sobotu k utkání s VŠ Praha, kterým v prvním vzájemném měření sil podlehly o 31 bodů (53:84).

Fakta z utkání

BK Strakonice – Trutnov 80:70 (20:13, 31:31, 54:48)
Body: Porter 23, Chlebovcová 17, Šujanová 16, Mračnová 12, Jilečková 8, Jeništová 4 – Ovsíková 18, Russell 13, Hindráková 11, Johnson 10, Prokešová 9, Peklová 4, Pazderová 3, Muchová 2. Rozhodčí: Heinrich, Dvořák. Fauly: 18:23. Trestné hody: 29 / 26:17 / 14. Trojky: 16/4:11/4. Diváků: 350. Nejlepší hráčka zápasu: Šujanová.