Hned po příjezdu se Jihočešky utkaly se Šamorínem. „V domácí soutěži koukají po medaili a dokázali jsme s nimi sehrát vyrovnané utkání."

Strakonice dokonce ještě dvacet sekund před koncem vedly o tři body. „Pět vteřin před koncem ale úspěšnou trojkou přišlo vyrovnání a v prodloužení pak prohra. Náš výkon v tomto utkání však byl na turnaji ze všech nejlepší. Byl totiž slušný po celých čtyřicet minut," říká Beneš.

V sobotu se Strakoničtí utkali se Slovanem Bratislava. „Je to tým na úrovni prostředku tamní ligy. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a celý první poločas se spíše trápili. Naši kvalitu jsme byli schopni prodat až ve druhém poločase."

Konečná výhra o třiatřicet bodů vyzněla přesvědčivě. „Druhý poločas byl excelentní. První půle ale nebyla podle našich představ," upozorňuje Ivan Beneš.

Na závěr se jeho svěřenkyně střetly s maďarským celkem Cegléd. „To je slušné mužstvo, ale porážka mě přesto mrzí," prohlásil kouč.

Podle jeho názoru totiž Strakonice měly na to, aby Cegléd porazily. „V závěru se sice projevila naše bojovnost, kdy jsme za deset minut stáhli ztrátu o čtrnáct bodů, ale už bylo pozdě."

Za účasti čtyř týmů ze tří států Jihočešky v Šamoríně obsadily celkově třetí místo. Mají tak za sebou náročný finiš letní přípravy. Před cestou do Šamorína totiž Strakonice sami pořádaly mezinárodní turnaj Vondřička Cup.

„Zápasy v Šamoríně už byly poslední. Nyní do toho půjdeme naostro až příští pátek v lize," uvádí Ivan Beneš.

Výsledky na turnaji

Šamorín – Strakonice 81:79 pp (38:37, 74:74)
Body: Chlebovcová 30, Mračnová 21, Jeništová 12, Linhartová 7, Porter 9.

Slovan Bratislava – Strakonice 40:73 (27:28)
Body: Porter 21, Jilečková 15, Jeništová 8, Šujanová, Mračnová a Paroubková 6, Linhartová 5, Chlebovcová 4, Košatková 2.

Strakonice – Cegléd 64:74 (26:37)
Body: Chlebovcová 18, Šujanová 14, Jeništová 8, Mračnová 6, Porter 5, Jilečková 4, Gaislerová 3.

Konečné pořadí turnaje

1. ŠBK Šamorín
2. CEKK Cegléd
3. Czech Coal Aldast Strakonice
4. Slovan Bratislava