Hvězda české cyklistiky Zdeněk Štybar ukončil nervózní očekávání fanoušků, po tréninku přímo na trati v nizozemském Hoogerheide potvrdil, že se v neděli postaví na start MS 2014!
Mistr světa v této disciplíně se sice na plný úvazek věnuje silniční cyklistice, ale svůj oblíbený cyklokros neopouští. Štybar, který je v Belgii a Nizozemsku velkým miláčkem publika, se okamžitě zařadil po bok medailových favoritů šampionátu. „Zdeněk je obrovský profík, z jeho rozhodnutí startovat v nedělním závodě kategorie Elite mám velkou radost," potvrdil předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Čestmír Kalaš. „Když jsme přijížděli do Hoogerheide, v rozhlase byla hlavní zpráva, že Štybar bude na startu."
První významnou událostí letošního MS bylo předávání ocenění a broušených pohárů vítězům jednotlivých kategorií SP. V posledním závodě v Nommay získal celkový triumf Jihočech Adam Ťoupalík. Šéf klubu ČEZ CT Tábor Čestmír Kalaš neskrýval v Hoogerheide dojetí. „Je to velká událost pro celou Českou republiku, Adam je prvním českým juniorem, který dokázal celkové pořadí Světového poháru vyhrát."
Cenu na pódiu předával Adri van der Poel, mistr světa z roku 1996, rodák z Hoogerheide a duše trati pro MS. „Van der Poel je ve světě osoba ohromně uznávaná, pro Adama je ctí, že přebíral cenu právě od něj," uvedl Kalaš.
V sobotu v 11.00 vstoupí Jihočech do jednoho z nejdůležitějších závodů kariéry. „Věřím si," uvedl sebevědomě na slavnostním vyhlášení.