Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Šumavští chasníci sebrali Spartaku jednu výhru

Vimperk, Kaplice - Kapličtí basketbalisté s Vimperkem venku padli, doma soupeři porážku vrátili a v průběžné tabulce přeboru drží třetí místo.

23.11.2012

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

Dohrávku prvního kola a zároveň utkání kola osmého měli v dalším pokračování oblastního přeboru mužů pod bezednými koši na programu basketbalisté kaplického Spartaku.

Spartakovci nejprve cestovali do Vimperku a druhý den se se stejným soupeřem střetli v domácím prostředí. Chasníci ze Šumavy vyznávající hodně fyzický basketbal v domácí hale otočili zápas a doslova sebrali Spartaku výhru. Domácí odvetu si ovšem Kapličtí pohlídali a připsali si již šesté vítězství v sezoně. Přesto je zaváhání na Šumavě stálo první místo v tabulce.

Vimperk – Kaplice 68:63 (26:34)

Spartaku se v posledních letech ve Vimperku dařilo (poslední porážka se datuje do sezony 08/09), přesto k duelu cestoval s respektem. Domácí tým totiž v letošním ročníku předvádí velmi dobré výkony – a nejinak tomu bylo i nyní. Úvodní čtvrtina přinesla oťukávání  soupeřů a vyrovnaný průběh. V polovině byl stav 9:9 a na konci 13:17.

Druhá perioda skončila stejným bodovým poměrem, jako ta první (13:17), její průběh však byl odlišný. Nejprve domácí otočili na 20:19 (13. minuta), jenže poté se rozjel stroj z Kaplice na plné obrátky a šňůrou třinácti bodů šli hosté  do trháku (18. minuta – 20:32) a lavička BK si brala oddechový čas. Ten rozjeté hosty mírně přibrzdil a v polovině ztráceli Vimperští jen 8 bodů – 26:34.

Po obrátce pokračovali svěřenci trenéra Blažka v jednoduché kombinační hře a postupně si vybudovali devatenáctibodový náskok (24. minuta – 28:47). V tu chvíli si nikdo z přítomných nepomyslil, že by Spartak odjížděl ze Šumavy bez bodů. Opak však byl pravdou! Domácí si brali další time out, změnili obranu z osobní na zónovou a začali stíhací jízdu. Do konce třetí části umazali z nabytého manka 5 bodů a po třiceti minutách  ukazovala tabule stav 40:54.

Poslední dějství přineslo nečekaný kolaps hráčů Kaplice, kteří čtvrtinu ztratili dílčím skóre 9:28 a dlouho nevěřili, jak mohli prohrát vyhraný zápas. Vimperští chasníci přitvrdili v obraně, nutili hosty k častým chybám a bod po bodu se přibližovali. Ještě pět minut před koncem měl Spartak k dobru 8 bodů (51:59), ale do konce zápasu mu vyhasl střelný prach a zaznamenal už pouze 4 body (za pět minut hry!). Naopak Vimperští předvedli drtivý tlak, závěrečnou pětiminutovku vyhráli poměrem 17:4 a dokráčeli k výhře.

Fakta – základní pětka a body Kaplice: Novotný 17, Adámek 12, Čegan 12, L. Hejný 9, Kratochvíl, střídali: M. Mladý  4, Pa. Dreiling 3, Pe. Dreiling  2, Beň 2, Ševčík 2, trojky: 6 (Adámek 3, Čegan 2, Pa. Dreiling  1), trestné hody: 12/7 (58,3%),  čtvrtiny: I. 13:17, II. 13:17, III. 14:20, IV. 28:9 (!).

Kaplice – Vimperk 82:74 (46:35)

Druhý den si oba celky vyměnily pořadatelství, přesto měl zápas podobný vývoj jako ten předchozí, tentokrát ale  se šťastným koncem pro Spartak. Duel začal opatrným rozehráváním, kdy ani jeden celek nedokázal odskočit. Po deseti minutách hry byl stav 18:17.

Ve druhé periodě přešli hosté na zónovou obranu, ta ovšem neměla takový účinek jako den předtím a domácí ji velmi snadno překonávali. Ze stavu 20:19 (12. minuta) šňůrou jedenácti bodů odskočili na 31:19 (16. minuta). Pak se trefili i hosté, ale trojka z rukou Novotného znamenala již šestnáctibodové vedení Kaplice (37:21). Hráči ze Šumavy opět změnili obranu a do poločasu se jim podařilo snížit manko na 11 bodů – 46:35.

I po změně stran pokračovali domácí v rychlé hře. Těžili především z dobré střelby ze střední vzdálenosti a postupně si vybudovali třiadvacetibodový náskok (26. minuta – 64:41). Hosté brali time out a vrátili se k zónové obraně. Tím eliminovali kaplickou souhru a umazali z náskoku domácích 4 body – 71:52 po třiceti minutách hry.

Poslední část přinesla podobný kolaps svěřenců lodivoda Blažka, jako na Šumavě. Spartak tento úsek ztratil poměrem 11:22 a v závěru se strachoval o výsledek. Ještě v polovině poslední části nic nenasvědčovalo tomu, že po koši Lukáše Hejného by se v závěru mohlo odehrát drama, neboť tabule ukazovala stav 78:58. Vimperští hráči však nic nevzdali a šňůrou 2:14 snížili stav na 80:72 minutu před koncem duelu. Následoval souboj obran a dva útoky na obou stranách vyšly naprázdno. Poté byl faulován Čegan (25 vteřin před klaksonem) a dvěma přesnými trefami z čáry trestného hodu posunul skóre na 82:72, čímž dal Spartaku definitivu. Hosté stačili ještě snížit, a tak konečný výsledek vyšplhal na 82:74.

Fakta –  základní pětka a body: Čegan 18, Novotný 17, L. Hejný 12, Kratochvíl 10, Adámek 4, střídali: M. Mladý 11, Beň 5, Pe. Dreiling  3, Ševčík 2, trojky: 6 (Čegan 2, Kratochvíl 2, Beň 1, Novotný 1), trestné hody: 19/14 (73,4%), čtvrtiny: I. 18:17, II. 28:18, III. 25:17, IV. 11:22 (!).

„Oba zápasy měly velmi podobný průběh. Nejprve se hrálo vyrovnaně, poté jsme odskočili do trháku, ale v závěrečné čtvrtině se nám ztrácela půda pod nohama. Ve Vimperku jsme selhali střelecky, kdy jsme nedokázali proměnit ani jednoduché střely. Doma jsme sice také zaváhali, ale naštěstí si vítězství udrželi," hodnotil kaplický kormidelník Václav Blažek, který vedle ztráty jednoho vítězství počítal i ztráty v sestavě. Na Šumavě nedohrál pro pohmožděná žebra Pavel Dreiling a doma ze zápasu musel odstoupit Roman Adámek se zlomeným nosem. Navíc drobnější šrámy utržili i Lukáš Hejný a Petr Ševčík.

Dnes a zítra doma

Výše jmenovaná zranění mohou částečně ovlivnit sestavu Spartaku pro další zápasy přeboru. Už dnes (pátek 23. listopadu) Kapličtí od 19.30 nastoupí v domácí hale ZŠ Školní proti průběžně pátému béčku Strakonic. V sobotu 24. listopadu v podvečer je pak doma od 17.00 čeká duel s posledním nováčkem z Příbrami.

Sdružený přebor

Pokračovaly i boje ve Sdruženém okresním přeboru basketbalistů se dvěma zástupci našeho regionu.
Venkovní duel  sehrálo kaplické béčko, které se představilo v Lišově. V půli měli hosté čtyřbodové manko a nakonec si z města nábytku odvezli prohru o devět bodů.

Lišov – Kaplice B 96:87 (47:43)

Fakta - sestava a body Kaplice:  V. Mladý 21, M. Mladý 18, Paukner 16, Míšek 17, Moronga 5, Milsimer 3, Kára 3, Vodňanský 2, Simota 2, Šulek, trojky: 6  (V. Mladý 3, M. Mladý, Míšek, Milsimer po 1), tr. hody: 23/17 (73,9%), čtvrtiny: I. 30:22, II. 17:21, III. 21:24, IV. 27:20.

Autor: Redakce

23.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Asistenci u první a nakonec vítězné trefy Nové Vsi si ve Zlaté Koruně připsal pětapadesátiletý Jiří Anderle starší (u míče), který se v tomto souboji matadorů potkal s o deset let dříve narozeným Davidem Steinocherem starším.
34

Zlatokorunští v derby přišli o body i dva vyloučené hráče

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Pivovarská zahrada byla o víkendu v obležení vodáků

Český Krumlov /VIDEO/- Město má za sebou už patnáctý ročník Krumlovského vodáckého maratonu. Po pátečním sprintu a sobotních maratonech byly v Pivovarské zahradě slavnostně vyhlášeny výsledky. Publikum shlédlo i sestřih úchvatných filmových záběrů z obou soutěžních dnů. Poznáte se na fotografiích i vy?

Loučovice mají skalp Roudného, Kaplice zapsala čtvrtou výhru

Českokrumlovsko – Kromě derby mezi Zlatou Korunou a Novou Vsí se zbývající kvartet okresních zástupců v jubilejním kole nejnižší krajské fotbalové soutěže představil výhradně v domácím prostředí a z vystoupení před svými fanoušky zaknihoval bilanci dvou vítězství a stejného počtu porážek.