Krajská soutěž

Krajská soutěž se pomalu blíží ke konci, a tak bude zajímavé sledovat, jak si ve finiši vedou zástupci našeho okresu. Kaplické béčko, nejméně úspěšný náš tým, nestačilo na Borovany a musí se začít strachovat, zda se neocitne na hraně sestupu, a to obzvláště poté, kdy předposlední Nová Ves překvapivě porazila jiného okresního zástupce z Přídolí. Naštěstí hned v následujícím kole si Kapličtí spravili chuť a v důležitém souboji zdolali právě Novou Ves, čímž se soupeři a sestupové příčce vzdálili na šest bodů.

Velešín nestačil na lídra z Kněžských Dvorů, ale hned v dalším mole porazil céčko budějovického Sokola a posunul se na osmé místo.

Přídolí, jak již bylo řečeno, nestačilo na sestupem ohroženou Novou Ves, i v dalším zápase si připsalo prohru, čímž propadlo na páté místo.

Z našich nejlepší – druhá Křemže – nejprve jasně přehrála Sokol ČB C a těšila se na souboj s lídrem z Kněžských Dvorů. Ve šlágru druhého s prvním se však jasně ukázalo, jak velkou výhodou jsou pro suveréna tři hráči ještě loňský rok hrající republikovou divizi. Hosté nedali Křemežským šanci a suverénně jdou za postupem. Výsledek je pro nováčka z Podkletí krutý, ale zadarmo to hosté nedostali, a jak sami přiznali, museli bojovat opravdu na sto procent.

Výsledky KS – 17. kolo: Velešín – Kněžské Dvory 3:9, Křemže – Sokol ČB C 9:1, Borovany – Kaplice B 9:6, Nová Ves u ČB – Přídolí B 9:7, Sokol ČB B – Pedagog ČB C 9:6, Orel ČB C – Start ČB 6:9, 18. kolo: Křemže – Kněžské Dvory 2:9, Velešín – Sokol ČB C 9:3, Nová Ves u ČB – Kaplice B 4:9, Borovany – Přídolí B 9:4, Orel ČB C – Pedagog ČB C 8:9, Sokol ČB B – Start ČB 9:6.

Z okresních stolů

Okresní přebor: V boji o první příčku nadále neporažené Loučovice nedávají nikomu šanci a o postupujícím je již vlastně rozhodnuto. Náskok šesti bodů je totiž pro pronásledovatele lídra už prakticky nedostižný. Zajímavé je, že Loučovičtí o první místo bojují prakticky každý rok, při tom každou sezonu v jiné sestavě. Hráči Jaroš, Němeček a Dibitanzl jsou stálicemi, ale čtvrtý člen loučovického áčka je téměř každý rok někdo jiný. Druhé místo, které zatím drží českokrumlovští Senioři, by pro tento tradiční tým byl jistě úspěchem. Hráči z okresního města se opírají o výkony matadora Příchovského, který každý rok okupuje první místa v procentuální úspěšnosti jednotlivců.

O sestupujícím však ještě není úplně jasno, protože některé zápasy sestupem ohrožených týmů ještě nebyly odehrány, a tak černého Petra zatím drží céčko Zubčic.

Výsledky OP – 18. kolo: Malonty – Loučovice 3:14, SC ČK – Kaplice C 15:2, Benešov – Holubov 8:9, Zubčice C – Kaplice D nehráno, 19. kolo: SC ČK – Malonty 9:8, Kaplice C – Loučovice 4:13, Kaplice D – Holubov 8:9, Zubčice C – Benešov nehráno.

Okresní soutěž – výsledky 19. kola: Velešín B – SC ČK B 14:3, Křemže B – Holubov B 12:5, Benešov B – Velešín C 8:9, Kaplice E – Soběnov nehráno.

Jaroslav Opelka