V úvodním závodě SP, sprintu na řece Mersey v Tasmánii, obsadil Novosad vynikající druhé místo. Ve sjezdu pak Novosad dokonce nenašel přemožitele a po zásluze zvítězil! Seriál SP pokračuje o víkendu v Austrálii.

Další členové SK Vltava se zúčastnili letošní české závodní kanoistické derniéry, kterou byly Bechyňské sjezdy na řece Lužnici. A nevedli si vůbec špatně, když v jednom z našich nejpočetněji obsazených sjezdových závodů vystoupali celkem šestkrát na stupně vítězů.

Umístění Krumlovských – kajakáři (v součtu dvou jízd): 1. starší veterán Zdeněk Grossmann, 5. mladší veterán Tomáš Palouda, 1. předžákyně Anežka Paloudová, 3. předžákyně Karolína Paloudová, kanoisté: 1. dorostenec Antonín Haleš, kategorie muži: 2. Václav Švadlena, 3. David Jirka, 6. Vojtěch Šíp, 7. Petr Janů.