O víkendu hostil zrekonstruovaný sportovní areál v Nymburku v rámci Poháru Českého svazu Taekwon-do ITF 2015 celkem 18 oddílů taekwon-do, které tvořily dohromady 180 závodníků všech věkových kategorií.

Systém soutěže českého poháru je nastaven tak, že se utká každý s každým ve své kategorii a soutěží se pouze v povinných sestavách a sportovním boji.
Na začátek je nutné poznamenat, že celkem slabá účast byla zapříčiněna celorepublikovou chřipkovou epidemií. Také velešínské řady závodníků tím značně prořídly, a ve finále tak do Nymburka cestovala stejně početná výprava závodníků a „bafuňářů".

Za závodníky to byl konkrétně juniorský reprezentant Dominik Sluka, zkušený seniorský matador Robert Ondráček a žačka Sandra Kubálková. Za „bafuňáře" trenéři Milan Prokeš a Radek Sluka a rozhodčí Zdeněk Rubeš. Co do počtu byla velešínská výprava na soutěži nejmenší, ale její kvalita se měla teprve projevit.


Tři zlaté medaile
Jako tradičně se začalo soutěžit v povinných sestavách a mezi prvními přišli na řadu žáci I, když jejich reprezentantka Sandra Kubálková teprve sbírá zkušenosti, ze čtyř zápasů v povinných sestavách si odnesla jednu výhru a jednu remízu. Zato Dominik Sluka už dal jasně najevo, že na národní scéně se s ním musí počítat, a soupeře drtil jednoho po druhém. Pět duelů a první zlatá pro Velešín. Povinné sestavy nejsou příliš silnou doménou Roberta Ondráčka, a ten si také z pěti klání odnesl pouze jeden skalp.

Sportovní boj Sandra již neabsolvovala, a tak přišel na řadu pouze Dominik Sluka – šest zápasů a druhá zlatá pro Velešín. Soutěží prošel jako nůž máslem a dalo by se říci, že na sebe nenechal ani sáhnout. Těžší los měl Robert Ondráček, kterého ve finálovém zápase čekal reprezentant Munkhtaivan – Mongolec, žijící v ČR. Se svým asijským stylem boje a rychlými technikami byl jasným favoritem.

Robert byl však výborně připraven po fyzické i psychické stránce a získal třetí zlatou pro velešínské barvy. Závody by se tak daly shrnout slovy: tři závodníci – tři zlaté medaile, i když se o dvě zlaté přičinil Dominik Sluka. Ten poté na slavnostním vyhlášení získal i pohár pro nejúspěšnějšího juniora.

Mezinárodní závody
Začátkem března Velešínští absolvují soustředění na Hrdoňově a koncem tohoto měsíce změří své síly na mezinárodních závodech Czech Open, opět v Nymburku.

Autor: Martina Ostrýžová