Prestiži turnaje odpovídalo i skvělé obsazení, když mezi 24 účastnicemi byly mladé naděje z Prostějova, Přerova či Sparty Praha s vysokým bodovým hodnocením. Nejvyšší nasazenou byla ovšem Jihočeška Hana Votavová z českobudějovického LTC VITON, pořádající LTC Český Krumlov zastupovaly Terezka Svobodová a Maruška Pávková.

Zleva stříbrná Tereza Svobodová a vítězná Sophie Arpa.Zleva stříbrná Tereza Svobodová a vítězná Sophie Arpa.Zdroj: Jan ŠtaberňákK vidění byl kvalitní žákovský tenis, který odpovídal vysokému postavení hráček v žebříčcích, a i domácí hráčky se předvedly ve výborném světle. Maruška Pávková uhrála jedno kolo a vypadla v osmifinále s první nasazenou Votavovou. Nejvíc domácí fandy potěšila Terezka Svobodová, která se z pozice sedmé nasazené probojovala až do finále. Předtím dokázala nejdříve v dramatickém čtvrtfinále porazit až v rozhodujícím super tiebreaku prostějovskou Julii Stejskalovou a v semifinále pak přehrála jednoznačně ve dvou setech právě jedničku turnaje Votavovou. V nedělním zápase o titul proti Sophii Arpa z Pliskova Tennis Academy Říčany ztratila první set, ale v tom druhém se neuvěřitelně zvedla a srovnala. Stejně jako čtvrtfinále tak musel rozhodnout super tiebreak, kde měla víc štěstí říčanská hráčka a došla si pro vítězství v turnaji.

Samozřejmě i druhé místo pro Terezku Svobodovou je skvělý úspěch a určitě jí to pomůže v zápasech na dalších turnajích. Ještě víc ale těší to, že celý turnaj předváděla aktivní nátlakový tenis, kdy si sama jde pro vítězný míc a nečeká na chybu soupeřky.

Celkově se i díky prostředí Tenis-centra CK a jeho zázemí turnaj vydařil a vedení LTC je spokojené s účastí mladých hráček, předváděnou hrou, a hlavně s výsledky mladých domácích tenistek.

Autor: Jan Štaberňák, LTC Český Krumlov