Tereza Svobodová z LTC Český Krumlov se stala krajskou přebornicí mladších čákyň. Foto: Martin SvobodaTereza Svobodová (vpravo) z LTC Český Krumlov se stala krajskou přebornicí mladších čákyň. Foto: Martin SvobodaZdroj: Martin SvobodaTereza Svobodová potvrdila dlouhodobě skvělou formu a z pozice šesté nasazené hráčky si bez ztráty jediného setu dokráčela pro titul krajské přebornice. Na cestě k vítězství si musela poradit se třemi výše nasazenými hráčkami, turnajovou jedničku Enolu Fiedlerovou porazila ve čtvrtfinále 6:4, 6:2, v semifinále vyřadila pětku Emmu Frommovou 6:4 a 6:4, a nakonec ve finále zdolala i dvojku Hanu Votavovou 6:1 a 6:2. Zkompletovala tak během několika měsíců vítězství na venkovním i halovém přeboru jižních Čech. Víkendovým titulem si navíc zajistila i účast na mistrovství republiky.

Marie Pávková v pozici turnajové osmičky toto nasazení potvrdila právě postupem mezi nejlepších osm, ve čtvrtfinále nestačila na budoucí finalistku Votavovou. Poslední z krumlovské trojice, nenasazená Marika Kupsová, dosáhla na osmifinále, kde podlehla nasazené trojce Tereze Šebístkové.

Tyto výsledky hráček z krumlovského LTC, zejména krajské přebornice Terezy Svobodové, napovídají, že v Krumlově nám roste velmi kvalitní generace mladých tenistek a vedení klubu doufá, že to děvčata budou potvrzovat i nadále v dalších věkových kategoriích.

Autor: Jan Štaberňák