Další úspěšný krok se hned na úvod nového kalendářního roku podařil mladším žákům krumlovského tenisového klubu LTC.

O druhém lednovém víkendu bojovali tenisoví benjamínci této věkové kategorie o krajské tituly a Krumlovští se prosadili jak v prestižní dvouhře, tak i ve čtyřhře. Zvládli jsme další metu, pochvaluje si vedení klubu zisk stříbrné a bronzové medaile.

Stříbro a bronz

Na dvorcích českobudějovického LTC Tonstav-Service České Budějovice proběhl kvalitně obsazený jihočeský halový přebor mladších žáků v tenisu. Přeboru se zúčastnila také trojice českokrumlovských nadějí ve složení Vojtěch Pimpara, Jan Houška a Filip Gráfek.

V turnajovém pavouku dvouher, ve kterém figurovalo čtyřiadvacet jmen, si z krumlovských nadějí nejlépe vedl Vojtěch Pimpara, který se probojoval až do finále chlapeckého singlu. V boji o krajský titul se utkal s favorizovaným Erikem Fáčkem (LTC Tábor 1903) a na silného soupeře již nestačil, když prohrál ve dvou setech poměry 2:6 a 0:6.

Podle vlastních slov ale sehrál stříbrný medailista nejtěžší zápas už ve čtvrtfinále. „Docela jsem měl obavy, bylo to těžké, protože jsem se poprvé dostal mezi absolutně nejlepší hráče v jižních Čechách. Nejtěžší pro mě ale bylo čtvrtfinále s Davidem Moštěkem. Jsme na turnajích častými soupeři a David mě hodně proháněl," potvrzuje jedenáctiletý Vojtěch Pimpara.

Krumlovský mladík si po zisku stříbrné medaile v turnajovém pavouku čtyřhry navíc došel, společně s týmovým kolegou Janem Houškou, pro dělené třetí místo. O účast ve finále se utkali s favority turnaje a pozdějšími vítězi, a to párem složeným z letošního přeborníka v singlu Erika Fáčka a Teodora Müllera (LTC Tábor / LTC Tonstav-Service České Budějovice).

„Celoroční práce se zúročila a Vojta má snahu na sobě pracovat. Svou výkonnost prokázal právě tímto přebornickým turnajem. Pozitivní impulsy byly u něho vidět už během venkovní sezony, ale nyní se vše konečně naplno zlomilo," hodnotí výkon stříbrného singlisty a bronzového deblisty trenér krumlovského LTC Miroslav Faktor, který neskrývá radost také z bronzu ve čtyřhře: „Vojta s Honzou si zasloužili postup do semifinále a vypadli až v souboji s nejlepšími. Je ovšem jasné, že na deblech ještě oba musí zapracovat."

Recept na úspěch vidí trenér Miroslav Faktor v systematickém přístupu k tréninku a v účasti na turnajích: „Všichni kluci jezdili v průběhu sezony pravidelně na turnaje, což je základním předpokladem pro to, aby se zlepšovali. A výsledky už teď všichni vidí."
Pozitivně hodnotí výkony mladších žáků také místopředseda krumlovského klubu LTC Miroslav Dvořák: „Mám upřímnou radost z toho, že to, na čem společně pracujeme již od roku 2012, přináší další pozitivní výsledky. Je to také zásluha dobré práce trenérů. Zvládli jsme další metu a je to potvrzení tréninkové píle a správné koncepce klubového tréninku."

Doma kvartet žákyň

Další turnaj, na kterém se představí mladí hráči LTC Český Krumlov, bude na domácích kurtech pořádaný přebor Jihočeského kraje starších žákyň.

Turnaj této kategorie se uskuteční předposlední víkend prvního měsíce nového roku, a to v sobotu 23. a v neděli 24. ledna.
Do krajského přeboru starších žákyň jsou přihlášena čtyři krumlovská děvčata, a to jmenovitě Barbora Dvořáková, Nikola Vrabcová, Žaneta Bělecká a Eliška Šejnohová.

Z chlapců si o stejném víkendu 23. až 24. ledna vyzkouší přebor starších žáků ve Strakonicích Jan Houška.

Jan Bohdal