První novoroční kolo nejvyšší jihočeské šachové soutěže družstev – 1. divize – mělo hodně naznačit o oprávněnosti ambicí českokrumlovských šachistů na postup do ligy.

Českokrumlovští na svých stolech hostili Sokol Tábor B, který by se po loňském pádu do ligy také rád vrátil. Tomu odpovídala i sestava hostů se šesti kandidáty mistra. Zápas se sice pro domácí vůbec nevyvíjel dobře, ale nepříznivý průběžný stav 1:3 dokázali Českokrumlovští otočit až na konečných 4,5:3,5. Posledním pronásledovatelem okresního zástupce tak zůstává béčko Písku, s nímž náš celek změří síly v následujícím kole.

ŠK Č. Krumlov – Tábor B 4,5:3,5

Za domácí zvítězili: Škorpík (s Rosenzweigem), Rajnyš (s Žárským) a Beter (s Havlůjem), remízovali: Korostenski (s Borkovcem), Kukla (s Loskotem) a Pahorecký ml. (s Haškem).

Další výsledky: J. Hradec – Strakonice 3:5, Veselí – Písek B 2,5:5,5, Prachatice – Tábor C 5,5:2,5, Sez. Ústí – Týn 5:3, Royal ČB – Bechyně 3,5:4,5.
První místo, ale o soutěž níž, drží i českokrumlovské béčko. Spartak Kaplice se ve 2. divizi propadl na 10. místo.

Výsledky 2. divize: Sez. Ústí – ŠK Č. Krumlov B 3,5:4,5 (za hosty vyhráli Pahorecký st., Jeníček a Šedivý, remízy přidali Maryška, Kašpárek a Frčka), Prachatice B – Kaplice 4,5:3,5 (za hosty vyhráli Korčák, Adigamov a Komenda, remízoval Lefler).

Pavel Karlíček