Nejinak tomu bylo i letos, kdy osmičlenná skupina hráčů českokrumlovského SKB ve složení Petr Beran, Jaromír Janáček, Ondřej Král, Tomáš Švejda, Hana Milisová, Sabina Milová, Bára Hadáčková s trenérem Radkem Votavou a dvojice hráčů křemežského Sokola Michal Koudelka a Jindřich Kukač byli na startu prvního soutěžního vrcholu nejlepších českých badmintonistů v sezoně.

Šampionát byl zahájen již v pátek všemi disciplínami a první se na kurt ve smíšené čtyřhře dostali Janáček s Milisovou, kteří jasně ve dvou setech (21:11, 21:4) přehráli dvojici Pistulka a Lodrová. Poté nastoupili Švejda s Milovou a první kolo mixu také zvládli, když zdolali pár Jurka a Kykalová 21:17 a 21:16.

Druhé kolo přineslo další vítězství Janáčka s Milisovou nad párem Zahrádka a Maixnerová. Druhý krumlovský mix to měl těžké proti nasazené dvojce Hubáčkovi s Lajdovou. Po vyhraném setu (21:14) ještě do poloviny druhé sady Krumlovští vedli, ale pak se projevila síla a zkušenost soupeřů. Další sety skončily vítězně pro soupeře z Prahy (17:21, 16:21).

Bronz Berana v singlu

Přes první kolo dvouher přešli všichni krumlovští hráči a zajímavější tak byly až další zápasy.
Milovou zastavila v zápase o postup do čtvrtfinále Lajdová z pražské Astry, která vyhrála ve dvou setech (18:21, 19:21). Juniorka Hadáčková nestačila ve dvou setech (13:21, 13:21) na třetí nasazenou Světničkovou z Brna.

Po porážce Krále s plzeňským Loudou (16:21, 21:15, 17:21) postoupili v singlu dále již jen Janáček a Beran.

Také křemežská dvojice ve čtyřhře mužů Michal Koudelka a Jindřich Kukač zasáhla do boje a první zápas prohrála (14:21, 12:21).

Do sobotních bojů o medaile ve čtyřhrách postoupili dvojice Milisová / Maixnerová (SB ČK / Astra Praha), Milová / Hadáčková a Janáček / Beran. Dopoledne byly na programu všechny čtvrtfinálové a odpoledne semifinálové zápasy.

Smíšenou čtyřhru zahájili Janáček s Milisovou proti třetí nasazené dvojici Šelong / Šikalová, které podlehli ve dvou setech (15:21, 17:21).

Ve dvouhře Beran deklasoval Zevla (21:7, 21:9) a jako první z krumlovských želízek postoupil do semifinále.

Dále šel do své dvouhry Janáček, který podlehl nasazené dvojce Mendrekovi (16:21, 11:21).

Zlato a střbro

Ve čtvrtfinále čtyřhry žen na sebe narazily dvojice Milisová / Maixnerová a Milová / Hadáčková. Zápas lépe zvládl zkušenější pár s krumlovskou Milisovou (21:15, 21:13) a postoupil do semifinále.

Posledním čtvrtfinálovým zápasem byla čtyřhra mužů, ve které po velmi dramatickém boji Janáček s Beranem zdolali (18:21, 22:20, 21:19) pár Světnička / Král ze Židlochovic – a na světě byl postup mezi čtyři nejlepší.

V semifinálovém bloku zahájili Janáček s Beranem proti nasazené jedničce mužského deblu Holubovi s Hubáčkem. Po prvním prohraném setu (17:21) se Krumlovští koncentrovali a další dvě sady vyhráli poměrně hladce (21:12, 21:11) – a byli ve finále.

Do dalšího boje nastoupil Beran ve dvouhře proti favorizovanému Mendrekovi a i když nevyhrál, tak si proti české jedničce vynutil třísetový tvrdý zápas (15:21, 21:18, 9:21).

Další naději na postup do finále měly Milisová s Maixnerovou. Semifinálový zápas čtyřhry žen se jim povedl, když předvedly proti Tomalové se Švábíkovou výborný výkon plný skvělých výměn a zaslouženě po dvou setech (21:18, 23:21) postoupily.

Neděli Krumlováci ve finále zahájili čtyřhrou žen, kde Milisová a Maixnerová šly proti obhájkyním titulu Bášové s Fuchsovou. První set byl hodně vyrovnaný a plný neproměněných setbolů z obou stran. Nakonec se ale ze zisku první sady radovaly soupeřky (22:24). Ve druhém setu už Milisová s Maixnerovou spíše skóre dotahovaly a po výsledku 17:21 se musely spokojit i s tak výbornou stříbrnou medailí.

Ve finále čtyřhry mužů se krumlovská dvojice Janáček a Beran utkala s druhým nasazeným párem Louda / Hubáček. Jihočeši do zápasu o zlato vstoupili lépe, dobrou rozehrávkou nedávali soupeřům moc šancí na tvrdý útok a po dvou setech (21:18, 21:17) vybojovali titul mistrů České republiky ve čtyřhře mužů!
Po úspěších na kurtu přineslo mistrovství republiky pro krumlovské barvy ještě jeden velký úspěch. Na sobotním společenském večeru byl českokrumlovský trenér a předseda SKB Radek Votava vyhlášen v anketě Badmintonista roku trenérem roku 2016.

Umístění hráčů SKB ČK a Sokola Křemže na MČR dospělých 2017:
Dvouhra – muži: 3. Petr Beran, 5. Jaromír Janáček, 9. Ondřej Král, ženy: 9. Sabina Milová, Bára Hadáčková. Čtyřhra – muži: 1. Beran / Janáček, 9. Král / Hubáček (ČK / Meteor Praha), Mi. Koudelka / Kukač (Křemže), ženy: 2. Milisová / Maixnerová (ČK / Astra Praha), 5. Milová / Hadáčková.
Smíšená čtyřhra: 5. Janáček / Milisová, 9. Švejda / Milová.