O tomto víkendu se v českokrumlovské městské sportovní hale odehraje badmintonové Mistrovství České republiky jednotlivců kategorie starších juniorů U19.

Českokrumlovští pořadatelé z oddílu SK Badminton přivítají v městské sportovní hale nejlepší hráče a hráčky této kategorie z České republiky, kteří budou bojovat nejen o mistrovské tituly a medaile, ale také o nominaci na mistrovství Evropy juniorů, které s uskuteční začátkem dubna v Polsku.

Radek Votava, jeden z organizátorů mistrovství juniorů a předseda pořádajícího SKB v jedné osobě zve fandy do krumlovské haly:

„Jsem přesvědčený, že to bude v naší hale opravdu skvělá sportovní podívaná a že náš klub odvede na šampionátu dobrou práci. Stěžejní hráče jsem viděl minulý víkend při mistrovství republiky dospělých v Karviné a jejich výkony byly opravdu dobré. Věřím také, že o medailová umístění zde budou bojovat i hráči z našeho kraje. Najděte si čas v sobotu nebo v neděli a přijďte se podívat na opravdu top badminton v podání nejlepších juniorů České republiky."

Republikový šampionát začíná dnes v 9.00 hodin slavnostním zahájením, kterého se zúčastní i starosta města Český Krumlov Dalibor Carda. Hrát se pak bude přibližně do 19 hodin. Nedělní semifinálové a finálové zápasy jsou naplánované v době od 8.30 do 13.00 hodin.

Radek Votava, Karel Vosika