Jihočeská triatlonistka Petra Krejčová (TriSK ČB) se v letošní sezoně skvělými výkon kvalifikovala na MS na Havaji. „Trénink se zatím moc nezměnil, protože mě čekají ještě jiné závody, takže trénuji zatím jako v závodním období," vyprávěla.

A kdy se trénink začne zaměřovat přímo na Havaj?

Až po pátém září. To ještě pojedu poslední závod Ironman Podersdorf. Pak se definitivně začnu soustředit na mistrovství světa na Havaji.

Celé léto provázely velmi vysoké teploty. Musel jste upravovat tréninkový plán?

Horko mi nevadí, mám ráda sluníčko, vodu, léto. Byla jsem spokojená, trénovalo se mi dobře. Samozřejmě, že je to v tropech náročnější. S tím si ale hlavu nikdy nedělám. Prostě makám.

Jakou ze tří disciplín (plavání, běh, kolo) musíte pilovat nejvíc?

Všechny tři mám vyrovnané, všechny stejně ráda. Asi největší důraz kladu na kolo. To je disciplína, kde se dá nejvíc získat i ztratit. Zabere v triatlonu nejvíc času.

Na Havaji se plavecká část odehraje v moři. Trénujete?

To mám v plánu až v Koni, budu tam skoro dva týdny před šampionátem na aklimatizaci. Doufám, že i na moře si trošku zvyknu.

O vašem zranění Deník informoval, všechno je v pořádku?

Psychika mě trošinku brzdí, ale není to nic zásadního. Spíš jsem opatrnější a dávám si větší pozor na kole.

Radíte se s Čechy, kteří už v minulosti závodili na Havaji?

Čerpám z článků na internetu. Nebo jen z doslechu.

Kontakt s těmi, co mají osobní zkušenost, nevyhledáváte?

Nechci nikoho otravovat. Budu bydlet se slovenskou reprezentantkou Kristínou Lapinovou, budeme spolu trénovat, doufám, že se něco přiučím, že budu na závod maximálně připravená.

S jakými ambicemi odletíte?
     

Chci podat co nejlepší výkon. Na Havaji se jezdí o hodinu horší časy, klima je tam opravdu těžké. Velké vedro, vlhko, vítr a vlny. Nedá se očekávat osobní rekord. Úspěch by byla medaile. Odlétám 25. 9., už se těším.