Do Sportovní haly si našlo cestu téměř dva a půl tisíce diváků.
Trenér liberecké Dukly pozměnil sestavu, když mladého blokaře Zajíčka nahradil velezkušený Staněk. Jihostroji se podařilo v začátku odskočit o tři body (10:7), Dukla však přidala na důrazu a skóre otočila (12:16). Kouzelník Fila ještě třemi přímými body z podání stav srovnal, přesto Liberečtí první dějství získali pro sebe.
Severočeši byli i ve druhém setu agresivnější, dařily se jim kombinace středem sítě, prosazoval se univerzál Patucha. Domácí potřebovali nějakou změnu, nový impuls. Na hřiště přišel Zapletal, ale poslední slovo měli hráči Dukly (21:25).
Lodivod domácích Svoboda hledal ideální složení svého týmu. Na post univerzála se vrátil Kriško, Fila na palubovce zůstal tentokrát jako smečař spolu s Kulihou. Jihostroj podporovaný neúnavnými diváky dál dřel, bojoval o každý bod. Byla to obrovská bitva, na jejím konci vytryskl gejzír liberecké radosti. Liberecká Dukla proměnila svůj druhý mečbol a připsala si cenné vítězství.
Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Lubomír Staněk.

Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 0:3 (-22, -21, -25), čas: 99 minut, rozhodčí: Kvarda, Činátl, diváků: 2470.