Ve dvouhře mužů reprezentovali SKB Č. Krumlov Václav Domin a Jaromír Janáček. Ani jeden se však nedostal do hlavní soutěže, když oba prohráli se svými kvalifikačními soupeři. Janáček podlehl hned v úvodu Mendrekovi, který se nakonec dostal až do čtvrtfinále, Domin prohrál ve druhém kole se Slovákem Novomeským. Nezadařilo se ani ve čtyřhře, když se rovněž v kvalifikaci museli sklonit před slovenským párem Haring a Vícen.

Mnohem úspěšnější byly krumlovské badmintonistky. Nejlepších výsledků dosáhla ostřílená Hana Milisová, která obsadila třetí místo v singlu. Její cestu turnajem zastavila až v semifinále šestá nasazená Pavelková z Přerova.

„Porazila jsem kladenskou Erbenovou, mosteckou Jeřichovou a juniorku Tomalovou z Klimkovic. V semifinále jsem ale podlehla další juniorce Pavelkové 0:2 na sety. Za bronzovou medaili jsem ale moc šťastná,“ popsala svou cestu brněnskou dvouhrou samotná Hana Milisová.

K tomuto skvělému individuálnímu výsledku přidala Milisová ještě stříbro z deblu s krumlovskou odchovankyní Evou Titěrovou, dnes hráčkou Radotína.

„S mojí tradiční spoluhráčkou jsme došly až do finálového duelu s juniorským párem Krejčová a Pilařová. Soupeřky hrály opět takticky velmi dobře, výměny byli vyrovnané, ale na konci byly šťastnější právě ony. Podlehly jsme jim ve třech setech 23:21, 19:21 a 18:21. Naším cílem samozřejmě bylo vítězství, ale nehrály jsme špatně a za výkon se rozhodně nemusíme stydět,“ hodnotila druhý medailový zisk Milisová.

Mix hrála Milisová s Provazníkem z Benátek, který ještě před měsícem chodil po operacích nohou o berlích. „Jako druhý nasazený pár jsme měli první kolo volné a ve druhém jsme přehráli Lofflera s Pilařovou z Ústí. Ve čtvrtfinále jsme už ale nestačili na kladenský pár Skrčený a Erbenová 16:21, 22:20 a 19:21. V zápase jsme nedokázali prodat naši typickou hru, nechali si diktovat styl soupeřů, a proto jsme prohráli. Je ale nutné dodat, že Jirka netrénoval od května. Tento výsledek je každopádně příslibem do dalších turnajů,“ uzavřela hodnocení Hana Milisová.

Další cenný kov získala pro krumlovské barvy Štěpánka Vazačová. Poté, co se jí nepodařilo v mixu po boku Gondy ze Spojů Praha kvalifikovat do hlavní soutěže, a v singlu nestačila na první nasazenou Koukalovou z Hořovic, chuť si spravila ve čtyřhře žen. Společně s Hanou Kollarovou z Dobré Vody podlehly až v semifinále již zmíněnému páru Milisová a Titěrová.

„Turnaj jsem nezahájila dobře. S mixovým partnerem jsme nezvládli první kolo kvalifikace proti slovenským soupeřům, a to zejména vlastními chybami,“ uvedla Štěpánka Vazačová. „Ve dvouhře jsem v prvním kole hrála s nasazenou jedničkou. K mému potěšení Koukalová zřejmě neměla den a nejednou jsem ji dokázala vyvést z herní rovnováhy. Po prohře 14:21 a 10:21 jsem odcházela z kurtu s pocitem dobře odehraného zápasu. S Dominikou se nemohu rovnat a každý můj bod se počítá,“ smála se Štěpánka a jedním dechem dodala: „Nejvíce jsem se jako obvykle těšila na čtyřhru s Hankou Kollarovou. Mezi čtyři jsme došly bez zaváhání. Tempo semifinálového zápasu již ale určovaly spíše soupeřky a Hana s Evou ve dvou setech vyhrály.“

Poslední českokrumlovskou nadějí na dobrý výsledek byla mladičká Lucie Černá, jež obsadila v singlu i mixu s Jaromírem Janáčkem devátá místa. „S Havlovou jsem prohrála ve třetím setu 15:21, když jsem se místo hry začala soustředit spíš na zraněné stehno a udělala spoustu chyb. Mrzí mě to, takový zápas musím vyhrát,“ řekla kriticky Černá a ke smíšené čtyřhře doplnila: „S Mírou jsme uhráli asi náš zatím nejlepší mix. V kvalifikaci jsme prošli prvním kolem a pak nás čekal nejvýše nasazený kvalifikační pár, který jsme dokázali porazit. V hlavní soutěži už nám chybělo štěstí a prohráli jsme ve třetím setu v poměru 19:21.“

Více se Lucie Černé dařilo ve čtyřhře, ve které se dostala s Křížovou z Dobrušky až do čtvrtfinále. „Při našem prvním společném turnaji nám to celkem šlo. I přes nesehranost jsme předvedly dobrý výkon,“ řekla Lucie Černá.

Hodnotící slovo na závěr si vzal i na tomto turnaji nepřítomný trenér krumlovských badmintonistů Radek Votava: „Hance Milisové a Štěpánce Vazačové gratuluji k medailovým umístěním. Všichni naši hráči ovšem odehráli dobré zápasy. Výsledky z Brna a předvedené výkony jsou pro naše hráče a hráčky určitě povzbudivé.“

Zrcadlo výsledků

Umístění hráčů SKB Český Krumlov – dvouhra ženy: 3. Hana Milisová, 9. Lucie Černá, 17. Štěpánka Vazačová (SKB ČK), čtyřhra ženy: 2. Milisová / Titěrová (SKB ČK / Meteor Praha), 3. Vazačová / Kollarová (SKB ČK / Dobrá Voda), 5. Černá / Křížková (SKB ČK / Dobruška), smíšená čtyřhra: 5. Milisová / Provazník (SKB ČK / Benátky), 9. Černá / Janáček (SKB ČK).