Velmi vysoké teploty a kopcovité tratě jsou pro mělnický závod takřka synonymem, ale to ale nebylo pro závodníky od Jordánu překážkou. Neztratili jsme v dětských závodech, republikových kláních ani v open závodu.

28. ročník Křemežského poháru ve čtyřhře - 3. místo Koudelka a Hlavatý.
Pohár z Křemežského víkendu zůstává letos doma

Na úvod se uskutečnil společný závod kategorií 8 – 9 let a 10 – 11 let a v něm si pro další triumf doběhl osmiletý Adam Šiška a jeho výkon trenéra Triathlon Teamu Michala Hášu potěšil. „Adam měl nejrychlejší čas v plavání, na kole, v běhu i v obou přechodových zónách, a tak z toho byl v cíli strhující náskok 108 sekund na druhého závodníka z Polska,“ zhodnotil závod Michal Háša.

Ve starší kategorii skvěle zvládl plaveckou část Ondřej Hubáček. Na kole taktéž podal vylepšený výkon a v běhu dlouho bojoval na samém čele závodu. Cílovou pásku nakonec proťal jako třetí se ztrátou necelých deseti sekund na vítěze. Na pěkném 9. místě dokončili klání Matěj Šiška mezi chlapci i Adéla Šimáková mezi dívkami.

Na těžkou trať s druhým depem v centru města se pak vydali současně mladší i starší žáci a byly z toho dvě zlaté a tři stříbrné medaile. Systémem start – cíl opět kralovala starší žákyně Kateřina Mičková a druhé místo s přehledem uhájila Kateřina Hadravová. Mezi staršími žáky si pro další zlato do sbírky doběhl vyčerpaný Martin Kozojed, zatímco na Davida Korouse opět zbylo pouze 4. místo. V mladších žákyních navázala na republikový bronz Nikola Korousová, která si o jednu příčku polepšila a obsadila stříbrný stupínek. Mezi mladšími žáky tentokrát stačil Ondřeji Kozojedovi kvalitní výkon „jen“ na 2. místo. Matěj Homola si připsal především díky skvělému běhu solidní 11. pořadí.

SDH Brloh oslavil u své hasičárny 135 let od svého založení.
Brložští hasiči slavili výročí, starostka letos předá žezlo mladším

Jak už bylo avizováno, dorost, junioři a juniorky bojovali o republikové cenné kovy. Jedinou medaili, a to bronzovou uložila do táborské sbírky dorostenka Eliška Říhová. „Eliška skvěle zaplavala a z vody vylézala jako druhá mezi všemi ženami,“ popisuje Michal Háša. „Na těžké cyklistické trati byl její sedmnáctý čas reálným odrazem dovedností a současné výkonnosti. Třetí nejrychlejší běh jí však zajistil nejen zaslouženou medaili, ale také krásné 6. místo v absolutním ženském pořadí,“ prohlásil na adresu novopečené medailistky.

Dobrý závod má za sebou i dorostenec Robert Kostlán, který především díky famózní cyklistice bere konečné 5. místo. Jiřímu Stuchlíkovi chyběl mezi juniory k medaili jen kousek a cíl proťal na 4. příčce. „Formu Jirka měl, bohužel mu ale moc nesedlo silové pojetí cyklistiky a běhu,“ poznamenal Michal Háša.

Až za oběma našimi mladíky dokončil mělnický závod Lukáš Červenka, který ladí formu na víkendové mistrovství Evropy v elitní kategorii. „Lukáš po první části už tradičně vedl. Na kole už to nebylo ono, přesto s náskokem vybíhal jako čtvrtý v pořadí. Pak mu ale došly síly a šlo jen o to, aby závod se ctí dokončil,“ přiblížil účinkování elitního borce Triathlon Teamu jeho trenér.