A na startu byli i jihočeští vytrvalci, kteří měli oproti loňsku tentokrát početnější zastoupení. Loni osamoceného Jihočecha Karla Voráčka z Velešína, jenž nyní absolvoval svůj třetí ultramaraton v životě, letos doplnili Miroslav Šimek (šéf Jihočeského běžeckého poháru měl ultramaratonskou premiéru) a zkušený trialový ultramaratonec Jan Kejšar, pro kterého byl tento rovinatý závod rovněž novou zkušeností.

Běžcům nepřálo počasí, když při poledním startu teplota atakovala tropickou třicítku, v podvečer bylo velké dusno a o půlnoci se spustil déšť, který závodníky skrápěl až do rána…

„To se samozřejmě nohám moc nelíbilo. Pak ještě přišla „třešnička“, kdy se dopoledne znovu vyjasnilo a my si „užili“ poslední tři hodiny běhu opět v horku,“ vrací se k nedávné těžce prožité zkušenosti Karel Voráček.

Podmínky se pochopitelně podepsaly na výkonech řady běžců, a to i těch s nejvyššími ambicemi. Počasí si vybralo daň a v cíli tak bylo klasifikováno 53 mužů a 13 žen.

„My Jihočeši jsme ovšem dobře potrénovali, závod všichni tři dokončili a myslím, že jsme byli nakonec spokojeni,“ podotýká velešínský borec, který nakonec z jmenovaného tria dosáhl nejlepšího výsledku.

Karel Voráček za 24 hodin uběhl 171 kilometrů, čímž bral stříbro v kategorii nad 50 let a absolutně skončil devátý. Kejšar uběhl 142 km (19. v kategorii nad 40 let a 21. absolutně) a Šimek dal 130 km (6. v kategorii nad 50 let a 26. absolutně).

Loni sice velešínský atlet a cyklista při MČR v Kladně na kilometrovém okruhu urazil ještě o šest kilometrů více (v početnějším startovním poli skončil absolutně dvanáctý), přesto nebyl letošním o něco málo kratším výkonem ani trochu zklamaný.

„Výsledek mě potěšil. Tentokrát jsem navíc nebyl z jihu sám. Jeli jsme v pěti, a to tři závodníci a dva členové doprovodu. A že jsme to zvládli? To bude právě tím naším doprovodným týmem, který se o nás v extrémních podmínkách vzorně staral a opečovával nás. Jmenovitě patří velký dík mojí manželce a Bohunce Křivánkové!“ vzkazuje Karel Voráček.