Třiatřicátým vítězem prestižního mezinárodního klání se stal tým výběru Německa, který ve finále porazil 3:2 výběr Česka startující pod hlavičkou Talent Tým CZ.

Na startu bylo 10 družstev z Německa, Dánska, Maďarska, Slovinska a ČR, včetně domácího SKB ve složení: Viktorie Hulcová, Barbora Kortusová, Klára Neubauerová (hostování), Jaroslav Jelínek a Patrik Fuciman.

Pro krumlovské naděje to byla velmi dobrá příležitost porovnat výkony s kvalitními soupeři ze zahraničí. I když skončili domácí až na předposledním místě, sehráli řadu pěkných zápasů a vyrovnaných setů.V důležitém utkání se Svendborgem domácí padli těsně 2:3. Zajímavostí je, že součástí dánského týmu byly i dvě mladé hráčky Carolina a Anne Mouritsenovy, na něž dohlížela jejich matka, mnohonásobná mistryně republiky a bývalá reprezentantka ČR Markéta Mouritsen-Koudelková z Křemže.

SLOVA OD KORMIDLA

„Turnaj, který finančně podpořil Jihočeský kraj, se ve spolupráci s partnery našeho klubu v čele s Městem Český Krumlov, vydařil i organizátorsky. Moc všem děkuji. Třiatřicátý ročník, to už samo za sebe hovoří o tom, že máme tento turnaj rádi. Za všechny organizátory blahopřeji vítězům a medailistům a děkuji všem účastníkům za opravdu pohodový přístup. Těšíme se na setkání i v roce, kdy budeme pořádat již 34. ročník. Věřím, že bude ještě kvalitnější, než byl ten letošní,“ vzkázal předseda pořádajícího klubu Radek Votava.

Konečné pořadí 33. ročníku turnaje: 1. Výběr Německa, 2. Talent tým CZ, 3. Badminton Rychnov nad Kněžnou, 4. Výběr Mittel Deutschland, 5. Tisza Badminton Szeged (Maďarsko), 6. DGI Esbjerg (Dánsko), 7. Výběr Slovinska, 8. Badminton Svendborg (Dánsko), 9. SKB Český Krumlov, 10. Výběr Saska.

Jiří Frendl