Kromě doma pořádaného Jihočeského přeboru ve sjezdu, který se jel jako 2. ročník Krumlovských sjezdů (pozn. – podrobněji jsme informovali ve čtvrtečním vydání ČkD), byli Českokrumlovští hodně vidět i při prvním a druhém kole světového poháru ve sjezdu, jehož dějištěm bylo srbské Kraljevo.

Na řece Ibar si český dres kromě matadora Lukáše Novosada oblékli ještě David Jirka a v reprezentační premiéře i Martin Novák.

A hned v prvním závodě světového poháru, který se jel jako klasický sjezd, borci SK Vltava vybojovali bez výjimky pozice v elitní světové desítce. Novosad obsadil šestou příčku, o dvě místa za ním skončil Jirka a Novák vybojoval desáté pořadí.

Druhý závod se jel jako sprint a Českokrumlovští byli opět mezi elitou. Novosad zůstal jen o vlásek pod stupni na čtvrtém místě, další dva si pak pořadí vyměnili, když Novák skončil devátý a Jirka desátý.

Za zmínku jistě stojí, že v obou závodech se před Jihočechy dostal pardubický Rolenc, který pokaždé bral skvělé stříbro.

„Řeka Ibar byla pro nás zkušenější i naše mladíky skvělým místem pro ověření závodní formy před blížícím se červnovým mistrovstvím světa ve sjezdu na divoké vodě, které se pojede ve francouzském La Plagne na řece Isere," svěřil se matador české výpravy Lukáš Novosad.