Na tomto republikovém klání nejvyšší kategorie startovala šestice nadějí SKB Český Krumlov ve složení Tomáš Švejda, Jan Oros, Adam Tancer, Gabriela Klampflová, Michaela Štronerová a Linda Šmikmátorová.

Nejlepší umístění vybojoval podle očekávání Tomáš Švejda, který se ve dvouhře a čtyřhře dostal pavoukem až do čtvrtfinále a nakonec bral shodně dvě pátá místa, čímž obhájil své nasazení.

Ve dvouhře chlapců si Švejda nejprve poradil se stejně starým Janouškem z Pardubic, kterého přehrál ve dvou setech (21:11, 21:13). Ve druhém kole hladce zdolal i o rok staršího Mádleho z Liberce (21:8, 21:9) a postoupil mezi nejlepších osm. Čtvrtfinálový zápas s prvním nasazeným Aubusem z Hradce Králové pak byl pro Švejdu jedním z nejlepších. Do jedničky a o rok staršího protihráče se pustil bez respektu a měl v úvodu více ze hry. V samotném závěru setů však Aubus vsadil vše na útok, který mu i vyšel a Švejda podlehl. Souboj o semifinále nakonec skončil ve prospěch soupeře 19:21 a 15:21. Tomáš Švejda sice do semifinále nepostoupil, ale s pozdějším vítězem uhrál nejvíce bodů ze všech jeho soupeřů.

Adam Tancer odehrál v Brně dvě dvouhry. V prvním kole nestačil na o dva roky staršího Kůra z Českého Těšína (9:21, 14:21) a v zápase o konečné pořadí prohrál s Janouškem (10:21, 15:21). Oba zápasy ale odehrál výborně. Z kurtů šel sice zklamaný, ale zároveň s vědomím, že hrál dobře a že sám cítí zlepšení.

Jan Oros to měl se zápasovou bilancí stejné jako Tancer. V prvním kole nestačil na o rok staršího Hrabiece z Českého Těšína (11:21, 15:21) a v zápase o pořadí nestačil na rovněž staršího Bhuiyana z pražského Meteoru (11:21, 24:26). Oros ovšem hrál velice bojovně a pochvala za zlepšení je u něho také na místě.

Ve dvouhře dívek hrály Gabriela Klampflová s Lindou Šmikmátorovou. Každá odehrála dva zápasy a i když žádný nevyhrály, tak to byla jejich maxima. Klampflová nestačila v prvním kole na Nešněrovou z Benátek (11:21, 13:21) a v zápase o pořadí prohrála s další benáteckou hráčkou Hojnou (3:21, 8.21). Ani Klampflová nezklamala, ale soupeřky byly prostě lepší.

Šmikmátorová odehrála výborný zápas v prvním kole proti stejně staré Valentové z Pardubic, ale nakonec ve třech sadách (19:21, 21:12, 20:22) odešla z kurtu hodně smutná, přesto s vědomím, že hrála opravdu dobře. Po prvním setu, který těsně prohrála, se úplně uvolnila a soupeřku jasně přehrávala. Stejný průběh měl i set třetí. V polovině vedla 11:7. Soupeřka neunášela stavy na kurtu, a tak se přestávka v polovině setu třetího protáhla na pět minut. Soupeřka se vyplakala, a to jí hodně pomohlo. Je to sice proti pravidlům, ale v této věkové kategorii to tak občas je. V zápase o pořadí pak odehrála dva sety proti o dva roky starší Hrudíkové z Přerova, která byla nasazená jako turnajová pětka. V tomto zápase byla znát převaha síly, výšky a zkušeností soupeřky, byť Šmikmátorová opět zahrála velice dobře.

Ve smíšené čtyřhře hráli jenom Švejda se Štronerovou. V prvním kole porazili dvojici Brázda a Chadimová (Ivančice / Jehnice) ve dvou setech 21:19 a 21:16. Ve druhém kole je čekala druhá nasazená dvojice Aubus a Krpatová (Hr. Králové / Pardubice). Přes velice dobrý výkon krumlovský mix prohrál (9:21, 12:21).
Ve čtyřhře dívek nestačily v prvním kole Klampflová se Štronerovou na mosteckou dvojici Fantová a Seifertová (6:21, 9:21) a dál nepostoupily. Šmikmátorová hrála čtyřhru s přerovskou Slivkovou a ve dvou sadách (18:21, 11:21) nestačily na dvojici Hlušičková a Zemková (Bílá Hora Plzeň / Doubravka).

Ve čtyřhře chlapců prvním kolem neprošli ani Tancer s Orosem. Po velice bojovném výkonu (15:21, 12:21) nestačili na třetí nasazený pár Ehm a Janoušek z Pardubic. Švejda hrál čtyřhru společně se Šilhanem z Nejdku. V prvním kole přehráli benátecký pár Pavlíček a Tomčík (21:13, 21:7). Ve druhém kole je pak čekal druhý nasazený pár Kulíšek a Palán z Prahy. Po třísetovém boji (16:21, 21:19, 10:21) přes favority nepostoupili, ale hráli moc dobře.

Slova kouče

Krumlovský trenér a předseda SKB v jedné osobě Radek Votava k výkonům oddílových nadějí na brněnském turnaji závěrem říká:

„Není moc co dodávat, než pochválit všechny za předvedené výkony a výborný přístup k turnaji, a to včetně ranního proběhnutí a vzájemného fandění si. Na všech je vidět zlepšení a posun vpřed. Navíc kromě Gábiny, pro kterou je to poslední sezona v této kategorii, tak budou Tomáš i Honza mezi třináctiletými ještě další sezonu a Linda s Míšou dokonce ještě další dva roky. Vše je o zkušenostech, které je třeba postupně načerpat a hlavně o dobrém přístupu k tréninku."

Umístění hráčů a hráček SKB Č. Krumlov na turnaji:

Dvouhra – chlapci: 5. Tomáš Švejda, 17. Jan Oros, Adam Tancer, dívky: 17. Linda Šmikmátorová, Gabriela Klampflová.

Čtyřhra – chlapci: 5. Švejda / Šilhan (SKB ČK / Nejdek), 9. A. Tancer / Oros, dívky: 9. Štronerová / Klampflová, Šmikmátorová / Slivková (SKB ČK / Přerov).

Smíšená čtyřhra: 9. Švejda / Štronerová.

Radek Votava, Karel Vosika